Troya Yılı’nda Balkan Rüzgarı

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü‘nün 20. senesi dolayısı ile ilan edilen Troya Yılı’ etkinlikleri çerçevesinde, 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları etkinlikleri Kortej Yürüyüşü ve

Troya Yılı’nda Balkan Rüzgarı
Haber Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2018 15:50 Etkinlik Haberleri

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü‘nün 20. senesi dolayısı ile ilan edilen Troya Yılı’ etkinlikleri çerçevesinde, 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları etkinlikleri Kortej Yürüyüşü ve Muhteşem Konser ile devam etti.

2018 TROYA Yılı kapsamında Çanakkale Valiliği himayesinde;  Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye Körler Federasyonu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, MÜSİAD Çanakkale Şubesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, GESTAŞ ve İÇDAŞ ortaklığında gerçekleştirilen 1. TROYA Dünya Görme Engelliler Homeros Okumalarına Çanakkale ev sahipliği yapıyor.

Rusya, Arnavutluk, Almanya, Bulgaristan, Azerbaycan, Sırbistan, Kanada, Yeni Zelanda, Japonya, Irak,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Makedonya, Romanya ve Amerika Birleşik Devletlerin’den gelen yabancı görme engellinin katıldığı etkinlik Kortej Yürüyüşü ile başladı.

Sonrasında İskele Meydanında, Muammer Ketencoğlu ve Balkan Yolculuğu Topluluğu’nun konserinde bir araya gelen Dünyanın yirmi ülkesinden ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden  iki yüz elli görme engelli, halk şarkılarına eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadılar.

Dünyada araştırmalara konu olmuş, doğuştan görme engelli Ressam Eşref Armağan konser öncesi sahnede yaptığı resim ve anlattığı hikâyeleri ile kentlilerden tam not aldı.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler