23 Mart 2019 Cumartesi
Reklam

Troya’dan Bergama’ya Bisiklet Turu Başladı

2018 Troya Yılı ve bu sene elli beşincisi düzenlenen Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde Troia’dan Bergama’ya 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu başladı. Troya Ören Yeri’nden startı verilen 3. UNESCO

Troya’dan Bergama’ya Bisiklet Turu Başladı
Haber Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2018 14:03 Etkinlik Haberleri

2018 Troya Yılı ve bu sene elli beşincisi düzenlenen Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde Troia’dan Bergama’ya 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu başladı.

Troya Ören Yeri’nden startı verilen 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nun açılış töreni, ören yerinde bulunan Truva Atı’nın önünde gerçekleşti. Törene, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve bisikletçiler katıldı.

UNESCO Dünya Mirası bisiklet yolunun çalışmalarına üç sene önce başlamış olduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “İlk olarak İzmir’in iki önemli dünya mirası Efes ile Bergama arasında gerçekleştirdik. Önce Efesos Bergama sonra Bergama Efesos arasında yapıldı. Bu sene de bu etkinliği Troia’ya taşıdık.” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Toria’dan Bergama’ya 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nun, Troya Bergama arasında düzenlenmiş olmasının anlamlı olduğunu belirtti. Etkinlik adına emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların sonrasında, hediye takdimi ve Truva Atı önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra ise yüz bisikletçinin katılmış olduğu bisiklet turu başladı.

Belediye Başkanları bisikletçiler ile beraber pedal çevirdi. Bisiklet turu, bisikletçilerin iki yüz yimri kilometre pedal çevirerek, yarın Bergamaya ulaşması ile sonlanacak.

Paylaş:
Muhtar Adayından Dünya Su Günü Etkinliği

Etkinlik Haberleri

Muhtar Adayından Dünya Su Günü Etkinliği

22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla Güzelyalı’da muhtar adayı Elif Çelik dalış etkinliği

Yaşlılara Saygı Haftasında Kahvaltı

Etkinlik Haberleri

Yaşlılara Saygı Haftasında Kahvaltı

Yaşlılara Saygı Haftası kahvaltı ile

SOLOTÜRK Nefesleri Kesecek

Etkinlik Haberleri

SOLOTÜRK Nefesleri Kesecek

SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında