Troya’dan Bergama’ya Bisiklet Turu Başladı

Troya’dan Bergama’ya Bisiklet Turu Başladı

2018 Troya Yılı ve bu sene elli beşincisi düzenlenen Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde Troia’dan Bergama’ya 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu başladı.

Troya Ören Yeri’nden startı verilen 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nun açılış töreni, ören yerinde bulunan Truva Atı’nın önünde gerçekleşti. Törene, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve bisikletçiler katıldı.

UNESCO Dünya Mirası bisiklet yolunun çalışmalarına üç sene önce başlamış olduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “İlk olarak İzmir’in iki önemli dünya mirası Efes ile Bergama arasında gerçekleştirdik. Önce Efesos Bergama sonra Bergama Efesos arasında yapıldı. Bu sene de bu etkinliği Troia’ya taşıdık.” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Toria’dan Bergama’ya 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nun, Troya Bergama arasında düzenlenmiş olmasının anlamlı olduğunu belirtti. Etkinlik adına emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların sonrasında, hediye takdimi ve Truva Atı önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra ise yüz bisikletçinin katılmış olduğu bisiklet turu başladı.

Belediye Başkanları bisikletçiler ile beraber pedal çevirdi. Bisiklet turu, bisikletçilerin iki yüz yimri kilometre pedal çevirerek, yarın Bergamaya ulaşması ile sonlanacak.

Bisiklet Turu Çanakkale Ülgür Gökhan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Alexandra Stan Umurbey’de Sahne Aldı19 Ağustos 2018

Alexandra Stan Umurbey’de Sahne Aldı

Romanyalı şarkıcı Alexandra Stan, Umurbey Belediyesi tarafından düzenlenen 27. Geleneksel Şeftali Festivali’nde sahne aldı.

Dönem Sonu Pikniği Keyfi18 Ağustos 2018

Dönem Sonu Pikniği Keyfi

Çanakkale Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu ile Çanakkale Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve

Umurbey’de Gazapizm Sahne Aldı18 Ağustos 2018

Umurbey’de Gazapizm Sahne Aldı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde, Umurbey Geleneksel 27. Şeftali Festivali etkinlikleri kapsamında konser

Umurbey’den Uzaya: Şeftali18 Ağustos 2018

Umurbey’den Uzaya: Şeftali

Umurbey Geleneksel 27.Şeftali Festivali’nde uzaya şeftali gönderildi. Şeftali Festivali etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen şeftali yarışmasında,