Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti

Türkiye Santraç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bitti.

Türkiye Satranç Federasyonun 2018 faaliyet programında bulunan ve Miller Holding sponsorluğundan düzenlenen şampiyona, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli’nde yapıldı.

Yirmi iki ilden 120 sporcunun katılmış olduğu ve altı gün boyunca devam eden şampiyonanın zirve mücadelesi nefes kesen eşitlik bozma karşılaşmalarına neden oldu. Yedi tur sonucunda zirve belirlenmeyince Emir Gülbeyaz, Tiber Kağan Özgür, Emir Gülbeyaz, Deniz Özen eşitlik bozma maçları yaptı.

Emir Gülbeyaz ile oynadığı altın puan maçını kazanan Deniz Özen şampiyonluk ipini göğüslerken, Emir Gülbeyaz gümüş madalyanın, Emirhan Tarlabaşı ise bronz madalyanın kazanını oldu.

Turnuvaya katılan sporcuların centilmen mücadelesinden dolayı kutlayan Tulay:

“Türkiye satrançta ismini dünyada en üst sıralarda her geçen sene daha da fazla duyurmaya devam ediyor. Dünya satrancının yükselen yıldızı olan Türkiye’nin en büyük gücü dinamik ve genç bir nesile sahip olması. Genç sporcularımızın yurt içerisinde ve yurt dışında başarıları bizi memnun ediyor, göğsümüzü kabartıyor. Gençlerimizin satranca olan ilgisi arttıkça, şampiyonlarımızın katılım sayısı ve zorluk seviyesi de artıyor. Çanakkale’de gençler şampiyonasında müthiş bir şampiyonluk mücadelesine tanık olduk. Gençlerimiz zirve mücadelesini büyük bir centilmenlik ve azim ile yaptılar. Satrancın gelişmesinde ve gençlerimizin satranç ile buluşmasında en büyük destekçilerimiz tabii ki sponsorlarımız.” ifadelerini kullandı.

Gençler Şampiyonasının artık Miller Holding ile özdeşleşmiş olduğunu belirten Tulay, Miller Holding’in desteği ile şampiyonanın kalitesinin ve katılım sayısının her geçen sene arttığını belirterek satranca desteklerinden dolayı Miller Holding’e teşekkür etti.

Miller Holding Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği24 Eylül 2018

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Çanakkale’de gerçekleştirildi. İzmirli kadınlar tarafından 2013 yılında başlatılan ‘Süslü kadınlar

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de22 Eylül 2018

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de çocuklarla buluşuyor. Rusların ünlü çizgi dizisi Maşa

1. Geleneksel Pomak Şenliği Düzenlendi17 Eylül 2018

1. Geleneksel Pomak Şenliği Düzenlendi

Biga’nın Elmalı Köyünde “Pomak Şenliği” düzenlendi. Elmalı köyünde gerçekleştirilen “1. Geleneksel Pomak Şenliği” Pazar

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü15 Eylül 2018

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü (World Cleanup Day) dolayısıyla Çanakkale’de çöp topladılar. Çanakkale