02 Aralık 2021 Perşembe

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti

Türkiye Santraç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bitti. Türkiye Satranç Federasyonun 2018 faaliyet programında bulunan ve Miller Holding sponsorluğundan düzenlenen şampiyona, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli’nde yapıldı. Yirmi iki

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti
Haber Giriş Tarihi: 08 Temmuz 2018 13:38 Etkinlik Haberleri

Türkiye Santraç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bitti.

Türkiye Satranç Federasyonun 2018 faaliyet programında bulunan ve Miller Holding sponsorluğundan düzenlenen şampiyona, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli’nde yapıldı.

Yirmi iki ilden 120 sporcunun katılmış olduğu ve altı gün boyunca devam eden şampiyonanın zirve mücadelesi nefes kesen eşitlik bozma karşılaşmalarına neden oldu. Yedi tur sonucunda zirve belirlenmeyince Emir Gülbeyaz, Tiber Kağan Özgür, Emir Gülbeyaz, Deniz Özen eşitlik bozma maçları yaptı.

Emir Gülbeyaz ile oynadığı altın puan maçını kazanan Deniz Özen şampiyonluk ipini göğüslerken, Emir Gülbeyaz gümüş madalyanın, Emirhan Tarlabaşı ise bronz madalyanın kazanını oldu.

Turnuvaya katılan sporcuların centilmen mücadelesinden dolayı kutlayan Tulay:

“Türkiye satrançta ismini dünyada en üst sıralarda her geçen sene daha da fazla duyurmaya devam ediyor. Dünya satrancının yükselen yıldızı olan Türkiye’nin en büyük gücü dinamik ve genç bir nesile sahip olması. Genç sporcularımızın yurt içerisinde ve yurt dışında başarıları bizi memnun ediyor, göğsümüzü kabartıyor. Gençlerimizin satranca olan ilgisi arttıkça, şampiyonlarımızın katılım sayısı ve zorluk seviyesi de artıyor. Çanakkale’de gençler şampiyonasında müthiş bir şampiyonluk mücadelesine tanık olduk. Gençlerimiz zirve mücadelesini büyük bir centilmenlik ve azim ile yaptılar. Satrancın gelişmesinde ve gençlerimizin satranç ile buluşmasında en büyük destekçilerimiz tabii ki sponsorlarımız.” ifadelerini kullandı.

Gençler Şampiyonasının artık Miller Holding ile özdeşleşmiş olduğunu belirten Tulay, Miller Holding’in desteği ile şampiyonanın kalitesinin ve katılım sayısının her geçen sene arttığını belirterek satranca desteklerinden dolayı Miller Holding’e teşekkür etti.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler