11 Kasım 2019 Pazartesi

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti

Türkiye Santraç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bitti. Türkiye Satranç Federasyonun 2018 faaliyet programında bulunan ve Miller Holding sponsorluğundan düzenlenen şampiyona, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli’nde yapıldı. Yirmi iki

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti
Haber Giriş Tarihi: 08 Temmuz 2018 13:38 Etkinlik Haberleri

Türkiye Santraç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bitti.

Türkiye Satranç Federasyonun 2018 faaliyet programında bulunan ve Miller Holding sponsorluğundan düzenlenen şampiyona, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli’nde yapıldı.

Yirmi iki ilden 120 sporcunun katılmış olduğu ve altı gün boyunca devam eden şampiyonanın zirve mücadelesi nefes kesen eşitlik bozma karşılaşmalarına neden oldu. Yedi tur sonucunda zirve belirlenmeyince Emir Gülbeyaz, Tiber Kağan Özgür, Emir Gülbeyaz, Deniz Özen eşitlik bozma maçları yaptı.

Emir Gülbeyaz ile oynadığı altın puan maçını kazanan Deniz Özen şampiyonluk ipini göğüslerken, Emir Gülbeyaz gümüş madalyanın, Emirhan Tarlabaşı ise bronz madalyanın kazanını oldu.

Turnuvaya katılan sporcuların centilmen mücadelesinden dolayı kutlayan Tulay:

“Türkiye satrançta ismini dünyada en üst sıralarda her geçen sene daha da fazla duyurmaya devam ediyor. Dünya satrancının yükselen yıldızı olan Türkiye’nin en büyük gücü dinamik ve genç bir nesile sahip olması. Genç sporcularımızın yurt içerisinde ve yurt dışında başarıları bizi memnun ediyor, göğsümüzü kabartıyor. Gençlerimizin satranca olan ilgisi arttıkça, şampiyonlarımızın katılım sayısı ve zorluk seviyesi de artıyor. Çanakkale’de gençler şampiyonasında müthiş bir şampiyonluk mücadelesine tanık olduk. Gençlerimiz zirve mücadelesini büyük bir centilmenlik ve azim ile yaptılar. Satrancın gelişmesinde ve gençlerimizin satranç ile buluşmasında en büyük destekçilerimiz tabii ki sponsorlarımız.” ifadelerini kullandı.

Gençler Şampiyonasının artık Miller Holding ile özdeşleşmiş olduğunu belirten Tulay, Miller Holding’in desteği ile şampiyonanın kalitesinin ve katılım sayısının her geçen sene arttığını belirterek satranca desteklerinden dolayı Miller Holding’e teşekkür etti.

Paylaş:
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Etkinlik Haberleri

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik