11 Kasım 2019 Pazartesi

Troya Çocuk Halk Dansları Festivali Başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali Çanakkale kordondaki yürüyüşle başladı.

Troya Çocuk Halk Dansları Festivali Başladı
Haber Giriş Tarihi: 22 Nisan 2019 15:04 Etkinlik Haberleri

Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali Başladı kortej yürüyüşü ile başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde, dünyanın her tarafından ve Türkiye’den onlarca çocuk Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali’de bir araya geldi.

On üç farklı ülkeden yaklaşık yedi yüz seksen çocuğun katılım göstermiş olduğu kortej yürüyüşü ile 2. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali başladı.

Halk dansları toplulukları çatısının altında bulunan çocuklar, katılımcılar ve eğitmenler Anadolu kültürünü, bölge kültürünü yakından tanıma fırsat yakalarken aynı zamanda da farklı kültürlere ait çocuklar arasında dostluk ve sevgi temelleri atılacak.

Çanakkale Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü ile Çanakkale Valiliği’nin düzenlemiş olduğu 2. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. Çocukların kendi kültürlerini yansıtan kıyafetleri ile renkli görüntüler meydana geldi.

Ukrayna, Moldova, Kazakistan, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, Gürcistan, Osetya, Arnavutluk, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’den katılım gösteren dans grupları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 23 Nisan günü İskele Meydanı’nda izleyici ile buluşacak.

Paylaş:
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Etkinlik Haberleri

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik