Valilikten 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

Valilikten 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

Valikten yapılan yazılı açıklamaya göre 15 Temmuz Pazar günü İskele’de demokrasi nöbeti gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada 15 Temmuz Pazar günü İskele’de demokrasi nöbeti gerçekleştirilecek.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ’nün işgal ve hain darbe girişimine karşı büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek karşı duran Aziz milletimiz; canı pahasına, devletine, demokrasisine, geleceğine, bayrağına, egemenliğine, ülkesine sahip çıkmıştır.

Aziz Türk Milleti, günlerce, sabaha kadar meydanlara demokrasi nöbeti tutarak hain darbecilere geçit vermeyeceğini, cumhuriyetin kazanımları olan demokrasi ve milli idradeden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

Milletimizin cesaretini, ülkesine, kahramanlığını, demokrasisine ve milletine bağlılığını gösterdiği ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan 15 Temmuz günü, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.

15 Temmuz’un ikinci senesinde birlik ve beraberliğimizi bir kez daha daim kılmak, 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimizi anmak adına Çanakkale Valiliği olarak düzenlemiş olduğumuz anma etkinliklerimiz ile, 15 Temmuz Pazar akşamı İskele- Demokrasi Meydanı’nda tutacak olduğumuz demokrasi nöbetinde bir arada olmak adına bütün vatandaşlarımızı davet ediyor, tüm kentlileri sevgi ve saygı ile selamlıyoruz.”

Tüm Çanakkale’de gerçekleştirilecek etkinlikler için tıklayın.

15 Temmuz Çanakkale

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çocuk Kültür Evi Esenler Sosyal Yaşam Evi’ni Ağırladı09 Temmuz 2018

Çocuk Kültür Evi Esenler Sosyal Yaşam Evi’ni Ağırladı

2017 – 2018 dönemi yaz atöyeleri programına devam eden Çocuk Kültür Evi, Çanakkale Belediyesi

Tadım Etkinlikleri Başlıyor09 Temmuz 2018

Tadım Etkinlikleri Başlıyor

Salhane’de 10-15 Temmuz tarihleri arasında “Bozcaada Şarap Tadım Günleri” gerçekleştirilecek. Altı üreticinin ürünlerinin olacağı

Açık Hava Sinema Geceleri Başladı09 Temmuz 2018

Açık Hava Sinema Geceleri Başladı

Çanakkale Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Açık Hava Sinema Geceleri başladı.

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti08 Temmuz 2018

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Bitti

Türkiye Santraç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen 2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası bitti. Türkiye Satranç