23 Ağustos 2019 Cuma

Valilikten 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

Valikten yapılan yazılı açıklamaya göre 15 Temmuz Pazar günü İskele’de demokrasi nöbeti gerçekleştirilecek. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada 15

Valilikten 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti
Haber Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2018 11:17 Etkinlik Haberleri

Valikten yapılan yazılı açıklamaya göre 15 Temmuz Pazar günü İskele’de demokrasi nöbeti gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada 15 Temmuz Pazar günü İskele’de demokrasi nöbeti gerçekleştirilecek.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ’nün işgal ve hain darbe girişimine karşı büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek karşı duran Aziz milletimiz; canı pahasına, devletine, demokrasisine, geleceğine, bayrağına, egemenliğine, ülkesine sahip çıkmıştır.

Aziz Türk Milleti, günlerce, sabaha kadar meydanlara demokrasi nöbeti tutarak hain darbecilere geçit vermeyeceğini, cumhuriyetin kazanımları olan demokrasi ve milli idradeden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

Milletimizin cesaretini, ülkesine, kahramanlığını, demokrasisine ve milletine bağlılığını gösterdiği ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan 15 Temmuz günü, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.

15 Temmuz’un ikinci senesinde birlik ve beraberliğimizi bir kez daha daim kılmak, 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimizi anmak adına Çanakkale Valiliği olarak düzenlemiş olduğumuz anma etkinliklerimiz ile, 15 Temmuz Pazar akşamı İskele- Demokrasi Meydanı’nda tutacak olduğumuz demokrasi nöbetinde bir arada olmak adına bütün vatandaşlarımızı davet ediyor, tüm kentlileri sevgi ve saygı ile selamlıyoruz.”

Tüm Çanakkale’de gerçekleştirilecek etkinlikler için tıklayın.

Paylaş:
Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Etkinlik Haberleri

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

Etkinlik Haberleri

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’de ve dünya genelinde toplam 19 ülkede eş