Akçin Çayı Islah Çalışmaları Hızla Sürdürülüyor

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Ezine Belediyesi, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığının katılımı ile 2017 senesinde kurulan ve altyapı çalışmaları

Akçin Çayı Islah Çalışmaları Hızla Sürdürülüyor
Haber Giriş Tarihi: 12 Eylül 2018 12:38 Ezine Haberleri

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Ezine Belediyesi, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığının katılımı ile 2017 senesinde kurulan ve altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Akçin Çayı Islah çalışmalarını yerinde inceledi.

Toplam altı bin altı yüz metre güzergahta bin dört yüz metre trapez kesit istifli taş tahkimat ve dört bin metre eğimi düzenlenmiş doğal kanal olacak şekilde ıslahı planlanan Çanakkale Ezine Gıda Organize Sanayi Bölgesi Akçin Çayı ıslahında, Devlet Su İşleri iş makineleri ile 5400 m lik kısımda dere yatağı tanzim ve sedde çalışması tamamlandı.

İncelemelerde, fiziki gerçekleşmesi yüzde seksen beş oranında sağlanan otuz işçi ve üç teknik personel, üç adet dozer dört adet paletli ekskavatör, iki adet yükleyici 1 adet grayder, 6 adet taş kasa kamyon, 2 adet kapaklı kasa kamyonla sürdürülen Akçin Çayı ıslah çalışmaları ile ilgili DSİ 252. Şube Müdürü Doğan Kahraman Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya bilgi verdi.

İçerdiği doksan bir adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapı, idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlanan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin süt ve süt ürünleri başta olmak üzere et, balık, sebze, meyve ve zeytincilik alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Çanakkale’nin tarıma dayalı ekonomisini yeni ve ileri bir aşamaya taşıması bekleniyor.

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde; peynir üretim tesisleri, konsantre peynir altı suyu üretim tesisleri, süt ürünleri üretim tesisleri, sofralık zeytin üretim tesisleri, pastörize süt üretim tesisleri, ton balığı üretim tesisi, un üretim tesisleri, et ürünleri üretim tesisleri sandviç hazır gıda üretim tesisleri, meyve püresi üretim tesisleri, salça üretim tesisleri, helva, reçel üretim tesisleri olmak üzere, doksan bir adet işletmenin yer alması hedefleniyor.

Paylaş:
İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Ezine Haberleri

İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde ilkokul öğrencileri seramik ürünleri yaptı. Geyikli Beldesindeki Geyikli İlkokulu öğrencilerine “Alexandreas Troas, Troya ve Zeytin” temalı proje

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Ezine Haberleri

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde, bu yıl ilki düzenlenen zeytin hasat şenliğinde, açık artırmayla 15 bin liraya satılan ilk

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine Haberleri

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine ilçesi Geyikli beldesinde iki gün sürecek "Zeytin Hasat Şenliği"