18 Ağustos 2019 Pazar

Bakan Varank Ezine Gıda İhtisas OSB’de

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üretim merkezi olarak planlanan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi

Bakan Varank Ezine Gıda İhtisas OSB’de
Haber Giriş Tarihi: 18 Şubat 2019 17:30 Ezine Haberleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üretim merkezi olarak planlanan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Çanakkale’nin milli hasılasında en büyük pay sahibi olan tarım ve hayvancılık sektörü, süt ve süt ürünleri başta olmak üzere zeytincilik, et, sebze, meyve ve balıkçılık alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Çanakkale’nin tarıma dayalı ekonomisine büyük bir ivme kazandıracak olan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesini inceleyen Bakan Varank, Organize Sanayi Bölgesinin Çanakkale’ye ve Türkiye ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

İç ve dış pazarlara, limanlara ve havalimanına yakınlık yönünden stratejik bir noktada bulunan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB, Çanakkale İzmir karayolu üzerinde Türkiye’nin en büyük pazarları bulunan İzmir ve İstanbul’a yakınlığı ile avantajlı bir konumda yer alıyor.

Paylaş:
Ezine’de Yemin Töreni

Ezine Haberleri

Ezine’de Yemin Töreni

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda vatani görevini yapan 1999/3 tertip birinci dönem acemi erler için yemin töreni

Ezine’de Kayıp Zihinsel Engelliyi “Roka” Buldu

Ezine Haberleri

Ezine’de Kayıp Zihinsel Engelliyi “Roka” Buldu

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, bir süredir kendisinden haber alınamayan kayıp şahısa, İl Jandarma Komutanlığına ait iz ve koku takip köpeği "Roka"

Ezine’de Trafik Kazası: 8 Yaralı

Ezine Haberleri

Ezine’de Trafik Kazası: 8 Yaralı

Ezine'de iki otomobilin çarpışması sonucu 8 kişi yaralandı.