Böbreklerinden Bir Kova Taş Çıktı

Böbrek ameliyatı olan hastanın böbreklerinden 500'den fazla taş çıktı.

Böbreklerinden Bir Kova Taş Çıktı
Haber Giriş Tarihi: 10 Nisan 2019 19:20 Ezine Haberleri

Ezine Devlet Hastanesi’nde ameliyat olan bir hastanın böbreklerinden neredeyse bir kova böbrek taşı çıktı.

Bel ağrısı şikayetiyle Ezine Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniğine başvuran Cahit Erol adlı hastanın yapılan kontrol neticesinde böbreklerinde geyik boynuzu (staghorn) şeklinde taşlar olduğu tespit edildi.

Yapılan ilk muayenenin arından tetkik ve inceleme sonucunda Opr. Dr. Muhammed Maşuk Okumuş tarafından acilen ameliyata alınması gerektiğine karar verildi.

Bayramiç Kapalı Cezaevinde infaz koruma memuru olarak görev yapan Cahit Erol’un her iki böbreğinde 1 santimetrelik kesiler açılarak yapılan operasyonda 500’den fazla taş çıkarıldı.

Başarılı geçen operasyonun ardından sağlığına kavuşan Cahit Erol, “Çok şükür sağlığıma kavuşarak taburcu oldum. Ameliyatımdan önce böbreklerimde bu kadar çok taş olacağını tahmin etmiyordum. Görünce çok şaşırdım ve şok oldum. Neredeyse vücudumda bir maden ocağı taşıyormuşum. Allah kimseye göstermesin. Ben çok şükür kurtuldum.” diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Ezine Devlet Hastanesi’nde görevli Opr. Dr. Okumuş, hastanın sağlığına kavuştuğunu belirterek, “Yaptığımız muayene ve tetkikler neticesinde hastamızın her iki böbreğinde geyik boynuzu şeklinde taşlar saptadık ve hastaya acilen operasyon önerdik. Her iki böreğinde de bu taşlardan tespit ettiğimizden iki seans operasyon yaptık. Ameliyatımızı gerçekleştirdikten sonra çıkan 500’den fazla taşı görünce ben de çok şaşırdım. Bu kadar çok taşa daha önce hiçbir ameliyatımda rastlamadım. Benim için bir ilk oldu. Bu tür kapalı ameliyatlar genellikle büyük devlet hastanelerinde yapılıyor. Ezine Devlet Hastanemizde de bu tip ameliyatı gerçekleştiriyor olmamız bizim için ayrıca gurur verici bir durum.” şeklinde konuştu.

Paylaş:
İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Ezine Haberleri

İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde ilkokul öğrencileri seramik ürünleri yaptı. Geyikli Beldesindeki Geyikli İlkokulu öğrencilerine “Alexandreas Troas, Troya ve Zeytin” temalı proje

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Ezine Haberleri

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde, bu yıl ilki düzenlenen zeytin hasat şenliğinde, açık artırmayla 15 bin liraya satılan ilk

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine Haberleri

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine ilçesi Geyikli beldesinde iki gün sürecek "Zeytin Hasat Şenliği"