Böbreklerinden Bir Kova Taş Çıktı

Böbrek ameliyatı olan hastanın böbreklerinden 500'den fazla taş çıktı.

Böbreklerinden Bir Kova Taş Çıktı
Haber Giriş Tarihi: 10 Nisan 2019 19:20 Ezine Haberleri

Ezine Devlet Hastanesi’nde ameliyat olan bir hastanın böbreklerinden neredeyse bir kova böbrek taşı çıktı.

Bel ağrısı şikayetiyle Ezine Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniğine başvuran Cahit Erol adlı hastanın yapılan kontrol neticesinde böbreklerinde geyik boynuzu (staghorn) şeklinde taşlar olduğu tespit edildi.

Yapılan ilk muayenenin arından tetkik ve inceleme sonucunda Opr. Dr. Muhammed Maşuk Okumuş tarafından acilen ameliyata alınması gerektiğine karar verildi.

Bayramiç Kapalı Cezaevinde infaz koruma memuru olarak görev yapan Cahit Erol’un her iki böbreğinde 1 santimetrelik kesiler açılarak yapılan operasyonda 500’den fazla taş çıkarıldı.

Başarılı geçen operasyonun ardından sağlığına kavuşan Cahit Erol, “Çok şükür sağlığıma kavuşarak taburcu oldum. Ameliyatımdan önce böbreklerimde bu kadar çok taş olacağını tahmin etmiyordum. Görünce çok şaşırdım ve şok oldum. Neredeyse vücudumda bir maden ocağı taşıyormuşum. Allah kimseye göstermesin. Ben çok şükür kurtuldum.” diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Ezine Devlet Hastanesi’nde görevli Opr. Dr. Okumuş, hastanın sağlığına kavuştuğunu belirterek, “Yaptığımız muayene ve tetkikler neticesinde hastamızın her iki böbreğinde geyik boynuzu şeklinde taşlar saptadık ve hastaya acilen operasyon önerdik. Her iki böreğinde de bu taşlardan tespit ettiğimizden iki seans operasyon yaptık. Ameliyatımızı gerçekleştirdikten sonra çıkan 500’den fazla taşı görünce ben de çok şaşırdım. Bu kadar çok taşa daha önce hiçbir ameliyatımda rastlamadım. Benim için bir ilk oldu. Bu tür kapalı ameliyatlar genellikle büyük devlet hastanelerinde yapılıyor. Ezine Devlet Hastanemizde de bu tip ameliyatı gerçekleştiriyor olmamız bizim için ayrıca gurur verici bir durum.” şeklinde konuştu.

Paylaş:
Yahya Çavuş’un Doğduğu Ev Müzeye Dönüştürülecek

Ezine Haberleri

Yahya Çavuş’un Doğduğu Ev Müzeye Dönüştürülecek

Çanakkale Savaşları'nda büyük yararlılıklar gösteren ve yaralanmasının ardından tedavisi sırasında şehit olan Ezineli Yahya Çavuş'un doğduğu ev müzeye dönüştürülecek. AK

Ezine Kaymakamı Göreve Başladı

Ezine Haberleri

Ezine Kaymakamı Göreve Başladı

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Ezine Kaymakamı olarak atanan Hacı Arslan Uzan, görevine

“Ezine Sonbahar Panayırı” Sona Erdi

Ezine Haberleri

“Ezine Sonbahar Panayırı” Sona Erdi

Ezine her yıl düzenlenen geleneksel "Sonbahar Panayırı" sona erdi.