Ezine’de 1999/2 Askerler Yemin Etti

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nda vatani görevlerini yapmakta olan acemi erler yemin etti.

Ezine’de 1999/2 Askerler Yemin Etti
Haber Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2019 10:40 Ezine Haberleri

Tabur Komutanlığı tören alanında, 1999/2 tertip 1. dönem askerler için düzen alındı. Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Özgür Türkan’ın askerleri selamlaması, bayrağın yerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başladı.

Yarbay Türkan’ın konuşması ve bayrak kıtasının yerini almasının ardından bölükler ant içti. Ant içen askerler adına jandarma acemi er Enes İlkar’ın konuşmasına yer verilen törende, eğitim sürecinde başarılı olan erlere ödülleri Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Alp Eren Yaka ve Emniyet Müdürü Alper Pasinli tarafından verildi.

Birliğe ilk katılan acemi er Selahattin Emekli tarafından Mehmetçik kütüğüne plaket çakıldı ve kendisine ödülü İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak tarafından verildi.
Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, acemi erler ve aileleri ile bir araya geldi. Belediye başkanı konuşmasında; “Vatanımızın yılmaz bekçileri ve ordumuzun kahraman neferleri düzenlenen törende yemin ettiler. Güzel vatanımızın birçok bölgesinde omuz omuza görev yapacak olan kardeşlerimize hayırlı tezkereler diliyorum.” dedi.
Tören acemi askerlerin aileleriyle buluşması ile sona erdi.

Paylaş:
İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Ezine Haberleri

İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde ilkokul öğrencileri seramik ürünleri yaptı. Geyikli Beldesindeki Geyikli İlkokulu öğrencilerine “Alexandreas Troas, Troya ve Zeytin” temalı proje

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Ezine Haberleri

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde, bu yıl ilki düzenlenen zeytin hasat şenliğinde, açık artırmayla 15 bin liraya satılan ilk

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine Haberleri

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine ilçesi Geyikli beldesinde iki gün sürecek "Zeytin Hasat Şenliği"