27 Haziran 2019 Perşembe

Ezine’de 1999/2 Askerler Yemin Etti

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nda vatani görevlerini yapmakta olan acemi erler yemin etti.

Ezine’de 1999/2 Askerler Yemin Etti
Haber Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2019 10:40 Ezine Haberleri

Tabur Komutanlığı tören alanında, 1999/2 tertip 1. dönem askerler için düzen alındı. Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Özgür Türkan’ın askerleri selamlaması, bayrağın yerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başladı.

Yarbay Türkan’ın konuşması ve bayrak kıtasının yerini almasının ardından bölükler ant içti. Ant içen askerler adına jandarma acemi er Enes İlkar’ın konuşmasına yer verilen törende, eğitim sürecinde başarılı olan erlere ödülleri Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Alp Eren Yaka ve Emniyet Müdürü Alper Pasinli tarafından verildi.

Birliğe ilk katılan acemi er Selahattin Emekli tarafından Mehmetçik kütüğüne plaket çakıldı ve kendisine ödülü İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürkan Irak tarafından verildi.
Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, acemi erler ve aileleri ile bir araya geldi. Belediye başkanı konuşmasında; “Vatanımızın yılmaz bekçileri ve ordumuzun kahraman neferleri düzenlenen törende yemin ettiler. Güzel vatanımızın birçok bölgesinde omuz omuza görev yapacak olan kardeşlerimize hayırlı tezkereler diliyorum.” dedi.
Tören acemi askerlerin aileleriyle buluşması ile sona erdi.

Paylaş:
Ezine Bahar Panayırı Sona Erdi

Ezine Haberleri

Ezine Bahar Panayırı Sona Erdi

Ezine Belediyesi tarafından organize edilen "İlkbahar Panayırı", Ezineli vatandaşlardan, çevre köy ve ilçelerden gelen misafirler tarafından yoğun ilgi

Ezine Kaymakamlığı Çalışanlarına İftar Yemeği

Ezine Haberleri

Ezine Kaymakamlığı Çalışanlarına İftar Yemeği

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel'inde katıldığı iftar yemeği

Çanakkale Ticaret Borsası Ezine’de

Ezine Haberleri

Çanakkale Ticaret Borsası Ezine’de

Çanakkale Ticaret Borsası Ezine'ye gelerek belediye başkanıyla görüşme