Ezine’de Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verildi

Ezine Kaymakamlığı şehit aileleri, gazi ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği verdi.

Ezine’de Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verildi
Haber Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2019 13:43 Ezine Haberleri

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, şehit aileleri, gazi ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği düzenledi.

Kaymakam Ali İkram Tuna, Ramazan Ayı münasebeti nedeniyle Ezine ilçesinde yaşayan şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine Ezine Öğretmen Evi’nde iftar yemeği verdi. Düzenlenen iftar programına Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çanakkale İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emrullah Büyük, 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanı J.Yarb. Özgür Türkan, Şehit yakınları, Gaziler ile aileleri ve ilçe protokol üyeleri katıldı.

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, yemek öncesinde misafirleriyle yakından ilgilendi. Ali İkram Tuna iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmasında, kaymakamlığın, belediyenin, garnizonun her zaman Şehit Ailelerinin ihtiyaç ve sorunlarıyla ilgilendiğini ifade ederek, “Çünkü onlar bizlere Şehitlerimizin birer emanetidir. Onların yanında olmak bizim için en onurlu ve kutsal görevdir.” Bu iftar programında sizlerle bir araya gelerek Ramazan bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan buluşmak demektir. Hep, gönüllerde buluşmak dileğiyle davetimize icabet ederek onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum.” dedi. Katılımlarından dolayı şehit ailelerine, gazilere, protokol üyelerine ve davetlilere teşekkür etti.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’de konuşmasında; “Bizler devlet ve millet olarak her zaman Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin yanındayız. Vatanı ve bayrağı için hepimizin ortak geleceği için canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla yad ediyoruz. Onlara minnet borçluyuz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmalar sonrasında İftar programı sona erdi.

Paylaş:
İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Ezine Haberleri

İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde ilkokul öğrencileri seramik ürünleri yaptı. Geyikli Beldesindeki Geyikli İlkokulu öğrencilerine “Alexandreas Troas, Troya ve Zeytin” temalı proje

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Ezine Haberleri

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde, bu yıl ilki düzenlenen zeytin hasat şenliğinde, açık artırmayla 15 bin liraya satılan ilk

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine Haberleri

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine ilçesi Geyikli beldesinde iki gün sürecek "Zeytin Hasat Şenliği"