20 Mayıs 2019 Pazartesi

Ezine’de Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verildi

Ezine Kaymakamlığı şehit aileleri, gazi ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği verdi.

Ezine’de Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verildi
Haber Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2019 13:43 Ezine Haberleri

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, şehit aileleri, gazi ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği düzenledi.

Kaymakam Ali İkram Tuna, Ramazan Ayı münasebeti nedeniyle Ezine ilçesinde yaşayan şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine Ezine Öğretmen Evi’nde iftar yemeği verdi. Düzenlenen iftar programına Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çanakkale İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emrullah Büyük, 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanı J.Yarb. Özgür Türkan, Şehit yakınları, Gaziler ile aileleri ve ilçe protokol üyeleri katıldı.

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, yemek öncesinde misafirleriyle yakından ilgilendi. Ali İkram Tuna iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmasında, kaymakamlığın, belediyenin, garnizonun her zaman Şehit Ailelerinin ihtiyaç ve sorunlarıyla ilgilendiğini ifade ederek, “Çünkü onlar bizlere Şehitlerimizin birer emanetidir. Onların yanında olmak bizim için en onurlu ve kutsal görevdir.” Bu iftar programında sizlerle bir araya gelerek Ramazan bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan buluşmak demektir. Hep, gönüllerde buluşmak dileğiyle davetimize icabet ederek onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum.” dedi. Katılımlarından dolayı şehit ailelerine, gazilere, protokol üyelerine ve davetlilere teşekkür etti.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’de konuşmasında; “Bizler devlet ve millet olarak her zaman Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin yanındayız. Vatanı ve bayrağı için hepimizin ortak geleceği için canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla yad ediyoruz. Onlara minnet borçluyuz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmalar sonrasında İftar programı sona erdi.

Paylaş:
Çanakkale Ticaret Borsası Ezine’de

Ezine Haberleri

Çanakkale Ticaret Borsası Ezine’de

Çanakkale Ticaret Borsası Ezine'ye gelerek belediye başkanıyla görüşme

Böbreklerinden Bir Kova Taş Çıktı

Ezine Haberleri

Böbreklerinden Bir Kova Taş Çıktı

Böbrek ameliyatı olan hastanın böbreklerinden 500'den fazla taş

Güray Yüksel Göreve Başladı

Ezine Haberleri

Güray Yüksel Göreve Başladı

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, mazbatasını alarak resmen göreve