Ezine’de Yemin Töreni Gerçekleştirildi

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’nda 1999/2 tertip birinci dönem acemi erler için ant içme töreni düzenlendi.

Ezine’de Yemin Töreni Gerçekleştirildi
Haber Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2019 15:02 Ezine Haberleri

Ezine’de 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda vatani görevini yapan 1999/2 tertip birinci dönem askerler için yemin töreni düzenlendi.

Ezine Tabur Komutanlığında düzenlenen tören, Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Özgür Türkan’ın acemi erleri selamlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Jandarma Yarbay Özgür Türkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından bayrak kıtasının yerini almasıyla acemi erler bölükler halinde askerlik yemini etti.

And içme törenine ilçe protokolü olarak Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Tabur Komutanı Yarbay Özgür Türkan, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli katıldı.

Başarı gösteren acemi erlere ödüllerini Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, 3. Jandarma Er Eğitim Tabu Komutanı Yarbay Özgür Türkan, Ezine İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli ve Ezine Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Serkan Ercin verdi.

Eğitim birliğine ilk katılan acemi er Görkem Görenç’in, Mehmetçik kütüğüne plaket çakması ve Ekrem Ünüvar ve Adem Eren tarafından “Askerin Duası” şiirinin okunmasıyla tören sona erdi.
Tören sonunda acemi erler aileleriyle buluştu.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığında gerçekleştirilen yemin töreni sonrasında acemi erler ve aileleri ile bir araya gelerek sohbet etti. Gazetecilere yaptığı açıklamada “Vatanımızın yılmaz bekçileri ve ordumuzun kahraman neferleri düzenlenen törende yemin ettiler. Güzel vatanımızın birçok bölgesinde omuz omuza görev yapacak olan kardeşlerimize hayırlı tezkereler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Ezine Haberleri

İlkokul Öğrencileri Seramik Ürünleri Yaptı

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde ilkokul öğrencileri seramik ürünleri yaptı. Geyikli Beldesindeki Geyikli İlkokulu öğrencilerine “Alexandreas Troas, Troya ve Zeytin” temalı proje

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Ezine Haberleri

İlk Hasat Zeytinyağı 15 Bin Lira

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde, bu yıl ilki düzenlenen zeytin hasat şenliğinde, açık artırmayla 15 bin liraya satılan ilk

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine Haberleri

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Başladı

Ezine ilçesi Geyikli beldesinde iki gün sürecek "Zeytin Hasat Şenliği"