Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Ezine’de süt ve süt ürünleri alanında iş gücü niteliğini artılmasına yönelik Yenilikçi Mesleki Eğitimlerin Verilmesi Projesi kapsamında Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı lansman toplantısı yapıldı.

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü, ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksek Okulu ortaklığında, Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje, Yahya Çavuş Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı ile tanıtıldı.

Toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ahmet Erdem, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ile davetliler katıldı.

Tavlı, burada yapmış olduğu konuşmada, Ezine’ye Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne, süt üreticilerine ne gibi faydaları olabileceğini hep beraber değerlendirmenin kendileri adına anlamlı olduğunu belirtti.

Ezine denildiği zaman akla Ezine peynirinin gelmiş olduğunu belirten Tavlı, şu şekilde konuştu:

“Biz Ankara’dayken Ezine peynirinin zaten müşterisiydik. Alışveriş merkezlerine gittiğimiz zaman Ezine peynirini arardık. Bayramiç, Lapseki, Yenice, Eceabat, Bozcaada, Ezine, Ayvacık, Biga, Çan, Gökçeada’sı Çanakkale’yi kapsayan bu havza zengin bir tarım şehri. Buralar Troya’nın Çanakkale’nin en bereketli toprakları. Milattan önce, bizden beş bin sene önce insanlar buraya boşuna yerleşmemiş. Hem boğaz, deniz bir tarafa, verimlilik bir tarafta, çok kıymetli, bereketli topraklar. Tabii bu bereketli topraklar insan ile anlam kazanmakta. O yüzden kıymetli Ezineliler, tüm saygıdeğer Çanakkaleliler burada hem bereketli toprakları işlediler, ham hayvancılıkta, hem tarımda hem de süt ürünleri içerisinde kaliteli ürünler ürettiler. İşte insanın değeri burada ortaya çıkıyor. Toprak olabilir, hayvansal değerler olabilir, su olabilir ancak nitelikli insan gücü çok önemli. Burada kaliteli insan gücü var. Bu sebep ile Ezine marka ve akteli bir ilçemiz oldu. Burada Türkiye çapında, hatta dünya çapında bilinen peynir markanız var.” dedi.

Ezine Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ezine Organize Sanayi Bölgesinde Çalışmalar Devam Ediyor10 Kasım 2018

Ezine Organize Sanayi Bölgesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Tavlı,

Ezine’de Torbacı Operasyonu07 Kasım 2018

Ezine’de Torbacı Operasyonu

Ezine’de emniyet birimlerince yapılan uyuşturucu operasyonunda iki torbacı gözaltına alındı. Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğüne

Ezine’de Çiftçilere Törenle Tohum Dağıtıldı14 Ekim 2018

Ezine’de Çiftçilere Törenle Tohum Dağıtıldı

Ezine’de çiftçilere süt otu tohumu tören ile dağıtıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından

Ezine Belediyesi’nden Aşure İkramı24 Eylül 2018

Ezine Belediyesi’nden Aşure İkramı

Ezine’de muharrem ayı dolayısıyla Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ve vatandaşlara aşure ikram edildi. Hicri