18 Ağustos 2019 Pazar

Süt Ürünleri Araştırma Laboratuvarı Açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Destekli Süt Ürünleri Araştırma Laboratuvarının açılışını yaptı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksek Okulunda

Süt Ürünleri Araştırma Laboratuvarı Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 18 Şubat 2019 17:37 Ezine Haberleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Destekli Süt Ürünleri Araştırma Laboratuvarının açılışını yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksek Okulunda Süt Ürünleri Araştırma ve Duygusal Analiz Laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi.

Süt Ürünleri Araştırma ve Duygusal Analiz Laboratuvarı, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü himayelerinde, ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksek Okulu ve Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığında, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen “Ezine Yöresinde Süt ve Süt Ürünleri Alanında İş Gücü Niteliğinin Arttırılmasına Yönelik Yenilikçi Mesleki Eğitimlerin Verilmesi” konulu proje kapsamında açılışı gerçekleştirildi.

Açılış öncesinde Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cüneyt Erenoğlu, GMKA tarafından destek verilen “Ezine Yöresinde Süt ve Süt Ürünleri Alanında İş Gücü Niteliğinin Arttırılmasına Yönelik Yenilikçi Mesleki Eğitimlerin Verilmesi” isimli proje kapsamında açılan Duygusal Analiz Laboratuvarı ile ilgili bilgi verdi.

Sonrasında ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksek Okulu Süt Ürünleri Araştırma ve Duygusal Analiz Laboratuvarının açılışı; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer tarafından gerçekleştirildi.

Bakan Varank, Vali Tavlı, Çanakkale Milletvekili Turan, Laboratuvarı inceleyerek yöresel ürünlerin duygusal analizini yaptılar.

Paylaş:
Ezine’de Yemin Töreni

Ezine Haberleri

Ezine’de Yemin Töreni

Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Taburunda vatani görevini yapan 1999/3 tertip birinci dönem acemi erler için yemin töreni

Ezine’de Kayıp Zihinsel Engelliyi “Roka” Buldu

Ezine Haberleri

Ezine’de Kayıp Zihinsel Engelliyi “Roka” Buldu

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, bir süredir kendisinden haber alınamayan kayıp şahısa, İl Jandarma Komutanlığına ait iz ve koku takip köpeği "Roka"

Ezine’de Trafik Kazası: 8 Yaralı

Ezine Haberleri

Ezine’de Trafik Kazası: 8 Yaralı

Ezine'de iki otomobilin çarpışması sonucu 8 kişi yaralandı.