AK Parti İstanbul İl Teşkilatından İftar

AK Parti İstanbul İl Teşkilatından İftar

AK Parti İstanbul İl Teşkilatınca, Çanakkale Savaşları`nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası`ndaki Şehitler Abidesi`nde iftar programı düzenlendi. İftara AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de katıldı.

Temurci, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı tarafından Şehitler Abidesi`nde düzenlediği iftar yemeği öncesi beraberinde bazı milletvekilleri, belediye başkanları, partililer ve vatandaşlarla Çanakkale Savaşları`nın yaşandığı şehitlik ve anıtları ziyaret etti.
Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Temurci, “Hamdolsun geçen hafta Diyarbakır Sur`daydık. Bugün aslında Çanakkale`ye gelişimizin bir nedeni de Diyarbakırlı kardeşlerimize, iftar yaptığımız kardeşlerimize bir hafta sonra Çanakkale`de olacağımızı söylemiştik. Onların selamını da burada bizi manevi olarak her anlamda misafir eden şehitlerimize getirmiş olduk. Rabbimize hamdolsun.” dedi.
Temurci, yerel yönetimlerin, belediyelerin, öğrencileri ve vatandaşları Çanakkale`ye getirdiğine işaret ederek, “Biz ilk defa dedik ki sadece iftar yapmayalım. Şöyle gidelim, 57. Alay Şehitliği`nden başlayalım Conbayırı`na, Yahya Çavuş`a, burada çok güzel bir tanıtım müzesi yapıldı, bu da 2012 yılında açıldı muhteşem bir çalışma olmuş, dolayısıyla bütün şehitlikleri dolaşacağız en sonunda Şehitler Abidesi`nde inşallah iftarımızı yapacağız.” diye konuştu.

Çanakkale`nin bu ülkenin tarihinde çok farklı anlamları bulunduğuna işaret eden Temurci, şöyle devam etti:
“Şimdi çocuklarımız buraya geliyorlar hamdolsun, burada turlar var, bilgilendirmeler var. Çok daha fazla sahip çıkılmış bir Çanakkale var. Onların özellikle Çanakkale`yi yaşadıklarını, geriye döndüklerinde kitaplardan çok daha fazla bilgiye, daha önemlisi ruha sahip olduklarını görüyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Bugün de istedik ki İstanbul teşkilatları olarak arkadaşlara dedim ki şöyle çoluk çocuğu alın hep birlikte gideceğiz ama sadece iftara gitmeyeceğiz. Tek tek şehitlerimizin huzura gideceğiz. Oradaki mezar taşlarına bakacağız. Orada kim savaşmış? Orada her gittiğimiz şehitlikte dualarımızı, Kur`anımızı okuyacağız. Ondan sonra iftarımızı birlikte yapacağız.”

Temurci, 57. Alay Şehitliği`ni ziyaret ettiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Baktığımızda mezar taşlarına Diyarbakırlısı da var, Rizelisi de var. Üsküplüsü de var, Şamlısı da var. Bütün ümmet coğrafyası burada. Bütün insanlık burada. Bu coğrafyanın çocukları burada. Bugün ülkemizin yaşamış olduğu bütün bu sorunların merkezinde bizim daha fazla kardeş olmamız gerektiği var. Çanakkale aslında bu kardeşliği hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun bize çok güzel anlatan bir mekan. Vatan, millet, bayrak, hilal dediğimizde her şeyin durduğu bir mekan burası. Onun için bugün burada olmak, şehitlerimizin tek tek huzura çıkıp onlara burada Fatihalar okumak gerçekten bizi sadece bir iftar için değil manevi anlamda da büyük bir haz yaşatan olay olarak görüyorum.”
Çanakkale ve Çanakkale Boğazı`nın İstanbul`un giriş kapısı olduğuna dikkati çeken Temurci, “Bu anlamda Çanakkale teşkilatımızı da ev sahibi olarak iftar soframıza davet ettik. Bugün aslında İstanbul ile Çanakkale`nin kardeşliğini biz Diyarbakır`dan getirdiğimiz selamla birleştirip, biz birlikte Türkiye`yizi Çanakkale`de tekrardan haykırmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

57. Alay Şehitliği Ak Parti Ak Parti Çanakkale Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale Gelibolu Yarımadası Şehitler Abidesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Eceabatlı Öğrencilerin Geçiş Kartları Hazır23 Ekim 2018

Eceabatlı Öğrencilerin Geçiş Kartları Hazır

Eceabat’ta ikamet eden Çanakkale’de öğretim gören öğrencilere feribotlarda kullanmaları için sağlanan ücretsiz geçiş kartları

Gültekin Yıldız Gelibolu’yu Ziyaret Etti19 Ekim 2018

Gültekin Yıldız Gelibolu’yu Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Gelibolu’da partililer ile

Metin Uca’dan Gelibolu’da Söyleşi16 Ekim 2018

Metin Uca’dan Gelibolu’da Söyleşi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Gelibolu’da Metin Uca, söyleşi gerçekleştirecek. 29 Ekim Cumhuriyetin

Gelibolu’da Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor14 Ekim 2018

Gelibolu’da Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

23 Ekim’de başlayacak girişimcilik eğitimlerine 18 yaşını doldurmuş olan herkes katılabilecek. İŞKUR ve Gelibolu