25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

“Cumhuriyet, Kadını ile Güzel” Şapka Koleksiyonu

Gelibolu'da "Cumhuriyet, Kadını ile Güzel" adında şapka koleksiyonu sergisi açıldı.

“Cumhuriyet, Kadını ile Güzel” Şapka Koleksiyonu
Haber Giriş Tarihi: 10 Mart 2019 18:29 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Belediyesi “Cumhuriyet, Kadını ile Güzel” adında şapka koleksiyonu sergisi açtı.
Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Gelibolu Belediyesi tarafından düzenlenen sergi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlandı.
1920-1940 yılları arasında Türkiye’de yaşayan kadınların kullandığı şapkaların yer aldığı sergi Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı.

Sergi açılışa katılan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her kademesinde, hayatın her alanında daha çok temsil edildiği bir ülke hayaliyle yaşadıklarını söyledi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Gelibolu’da Cumhuriyet kadınıyla özdeşleşen bir sergiyi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Şapka koleksiyonu sergisi ile bu anlamlı ve özel güne katkıda bulunan Dr. Ceyhun Berkol’a teşekkür ediyorum.” dedi.

“Cumhuriyet, Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisi 11 Mart tarihine kadar Atatürk Kültür Merkezi’nde açık kalacak.
Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, açılış törenin ardından Dr. Ceyhun Berkol’a Gelibolu temalı resim hediye etti.

Paylaş:
Gelibolu Triatlon Spor Kulübü’nden Büyük Başarı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu Triatlon Spor Kulübü’nden Büyük Başarı

Gelibolu Triatlon Spor Kulübü katıldığı Marmaris Duatlonu'nundan zaferle

Gelibolu Yeni İskelesine Kavuşuyor

Gelibolu Haberleri

Gelibolu Yeni İskelesine Kavuşuyor

Gelibolu, yeni feribot iskelesinde çalışmalar devam ediyor. Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve GEŞTAŞ tarafından yapımına başlanan Gelibolu Feribot Terminalinin

Yerli İnsansız Hava Aracı Bayramiç’te Uçtu

Gelibolu Haberleri

Yerli İnsansız Hava Aracı Bayramiç’te Uçtu

Yerli insansız hava aracı Bayramiç’te uçtu. İHA (İnsansız Hava Araçları) Gelibolu’nun Bayramiç köyü üzerinde uçuş gerçekleştirdi. Yerli ve Milli üretim