Gelibolu Altın Sardalya Festivali İptal Edildi

Gelibolu Altın Sardalya Festivali İptal Edildi

Bu sene 07-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenmesi gereken 21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali yapılmayacak.

1979 senesinde Gelibolu Turizm ve Tanıtma derneği öncülüğünde başlatılan festivale sadece Türkiye’den değil diğer ülkelerden de katılım oluyordu.Geçtiğimiz senelerde sergiler, dans gösterileri, açık hava sinema gösterimleri, kermes, spor turnuvaları, birçok ünlü ismin katıldığı konserler ile festival kutlanmıştı.

21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali 07-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılması oy birliği ile kabul edilmiş ve üç meclis üyesinden oluşan festival komisyonu oluşturulmuştu. Edinilen bilgiye göre; Gelibolu Belediyesi oy birliği ile kabul edilen Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali yapmayarak yerine başka bir etkinlik yapacak.

Bahtiyar Ergün isimli kentli ise sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yaptı; “Festival yapılacaksa neden festival programı yayınlanmadı? Yapılmayacaksa kime soruldu da yapılmıyor? Festival iptal edilecekse Belediye Meclisinin kararı neden yok sayılıyor ve neden bunun için ayrı bir meclis kararı alınmıyor? Bu iş birilerinin keyfiyetinde mi? Oldu olacak o zaman Belediye Meclisini fesh edin her türlü kararı kendi başınıza kafanıza göre alın. Yerel yönetimi çocuk oyuncağına çevirdiniz. Gelibolu Halkın iradesini temsil eden meclisi ve onun aldığı kararları yok sayıyorsunuz ama gün gelecek bu halk da sizi YOK sayacak, hiç kuşkunuz olmasın!.”

Gelibolu Belediyesi Meclis Üyesi MHP’li Ahmet Sezgin’de sosyal medya üzerinden festival ile ilgili paylaşım yaptı. Paylaşımında; “Ben Belediye Meclis üyesiyim festivalin akıbeti ile bilgim yok. Birkaç gün önce belediye Meclis üyelerinin kullandığı bir WhatsApp hattı var. Orada aynen şunları paylaştım. Festivalin iptal edildiği konusunda duyumlar alıyorum. Bir arkadaşım açıklama yapabilir mi?” Tık yok… “Festivalin yapılması ile ilgili belediye meclisi karar alıyor akıbeti ile ilgili Meclis üyelerinin haberi yok. Bu hat ne işe yarıyor. Bana iyi malzeme” Tık yok… Alın size Belediye Yönetimi. Padişahlık mı dediniz?” ifadeleri yer aldı.

Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali Gelibolu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Başkan Özacar, Belediye Personeliyle Bayramlaştı19 Ağustos 2018

Başkan Özacar, Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, belediye personeli ile bayramlaştı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar,

Başkan Özacar’a Geleneksel Davet19 Ağustos 2018

Başkan Özacar’a Geleneksel Davet

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’a kırmızı dipli mum ile davet. Çardak Güreşleri Ağası Ahmet

Gelibolu Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Yardım19 Ağustos 2018

Gelibolu Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ihtiyaç sahibi iki kişiye akülü sandalye hediye etti. Gelibolu

Gelibolu’da Kurban Pazarı Kuruldu19 Ağustos 2018

Gelibolu’da Kurban Pazarı Kuruldu

Gelibolu’da Kurban Bayramı öncesi kurban pazarı kuruldu. Gelibolu Destek Hizmet Müdürlüğü tarafından Kavaklıtepe Köyü