25 Ekim 2021 Pazartesi

Gelibolu Festivali Yerine Mütevazi Etkinlik

Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali’ni iptal ederek Yaz Etkinlikleri adı altında program düzenliyor. Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos 2018 tarihleri

Gelibolu Festivali Yerine Mütevazi Etkinlik
Haber Giriş Tarihi: 04 Ağustos 2018 13:19 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali’ni iptal ederek Yaz Etkinlikleri adı altında program düzenliyor.

Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılması düşünülen 21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali seneye erteledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, aynı tarihlerde “Gelibolu’da Yaz Etkinlikleri” adı altında daha mütevazi bir program düzenleyeceklerini açıkladı. Belediyenin fiziki alanlardaki çalışmalarının yoğun bir biçimde devam etmesi sebebi ile böyle bir karar almış olduklarını açıklayan Başkan Özacar, yapmış olduğu açıklamada “Bizler göreve geldiğimiz 2009 senesinden bu yana güzel ilçemiz Gelibolu’dad geleneksel hale gelen Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali’ni dört kez gerçekleştirdik. Bu organizasyonları yerine getirirken, bedelleri belediyemiz bütçenin yanı sıra kurum ve kuruluşlardan alınan sponsorluk desteği ile gerçekleştirdik. Nisan ayı meclis toplantısında festival tarihini 07-12 Ağustos 2018 olarak belirlemiştik. Fakat yoğun bir biçimde devam eden çalışmalar bizleri bu organizasyonu erteleme zorunluğunda bıraktı. Ama her zaman dediğimiz gibi hizmetlerin en iyisine layık olan halkımızın eğlenmeye de ihtiyacı var. Bu doğrultuda Şehidimiz Binbaşı Koray Onay’ın adına turnuva düzenlediğimiz, TRT Türk Sanat Musikisi sanatçısı Nusret Yılmaz ve pop müzik saatçısı Göksel’in sahne alacağı, Şili ve Peru’dan konuk grupların da katılacağı etkinliklerimizde tüm halkımızı aramızda görmek istiyoruz.” açıklarımın da bulundu.

Suluboya Resim Sergisi

Mehmet Hamdi Hidayetoğlu tarafından hazırlana kişisel suluboya resim sergisi 07 Ağusots Salı günü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 18:00’da sanatseverler ile buluşacak. Safranbolu’yu anlatan sergi 12 Ağustos’a kadar açık olacak.

Şehit Onay Adına Turnuva

Geçtiğimiz sene Şırnak’da düşen helikopterde şehit olan Gelibolulu Binbaşı Koray Onay’in isminin verildiği turnuvada, Geliboluspor ev sahipliğinde Çanakkale Fener Spor Kulübü, Yeni Eceabatspor ve Kepezspor’un minikler takımı dörtlü turnuvada birincilik adına mücadele edecekler.

Dans Gösterileri

Yaz etkinliği kapsamında, Türkiye’nin yanı sıra Şili ve Peru’dan gelecek halk dansları ve modern dans grupları, yapacak oldukları gösteriler ile renkli görüntüler oluşturacaklar. Dans gösterileri 11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanı’nda kurulacak sahnede gerçekleşecek.

TSM Konseri

11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanı’na iki gece kurulacak yaz etkinliklerinde, 11 Ağustos Cuma günü konuk ülke dans grupları ve Şef Nevazt Avcı yönetimindeki Tekirdağ Musiki Derneği Türk Sanat Müziği korosu saat 21:00’da sahne olacak.

Bu programın sonrasında TRT sanatçısı Nusret Yılmaz’da sahne alacak.

Final Günü Göksel

Gelibolu Yaz Etkinlikleri 12 Ağustos Pazar Günü İskele Meydanı’nda Göksel’in verecek olduğu konser ile son bulacak. Saat 22:00’da kentliler ile bulaşacak Göksel’in öncesinde Mertcan ve Berkcan Keskin tarafından kurulan yerel rock grubu Keskin, saat 21:00’da sahne alacak.

Paylaş:
Gelibolu’da Tır Kamyona Çarptı: 2 Yaralı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da Tır Kamyona Çarptı: 2 Yaralı

Gelibolu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hafif

Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Gelibolu Haberleri

Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Gelibolu'da çıktığı ağaçta mahsur kalan kedi, Gelibolu Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kurtarıldı.

Gelibolu Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Gelibolu Belediyesi tarafından 10 bin kişilik hazırlatılan aşure vatandaşlara dağıtıldı.