Gelibolu Festivali Yerine Mütevazi Etkinlik

Gelibolu Festivali Yerine Mütevazi Etkinlik

Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali’ni iptal ederek Yaz Etkinlikleri adı altında program düzenliyor.

Gelibolu Belediyesi, 07-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılması düşünülen 21. Uluslararası Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali seneye erteledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, aynı tarihlerde “Gelibolu’da Yaz Etkinlikleri” adı altında daha mütevazi bir program düzenleyeceklerini açıkladı. Belediyenin fiziki alanlardaki çalışmalarının yoğun bir biçimde devam etmesi sebebi ile böyle bir karar almış olduklarını açıklayan Başkan Özacar, yapmış olduğu açıklamada “Bizler göreve geldiğimiz 2009 senesinden bu yana güzel ilçemiz Gelibolu’dad geleneksel hale gelen Gelibolu Altın Sardalye Kültür ve Sanat Festivali’ni dört kez gerçekleştirdik. Bu organizasyonları yerine getirirken, bedelleri belediyemiz bütçenin yanı sıra kurum ve kuruluşlardan alınan sponsorluk desteği ile gerçekleştirdik. Nisan ayı meclis toplantısında festival tarihini 07-12 Ağustos 2018 olarak belirlemiştik. Fakat yoğun bir biçimde devam eden çalışmalar bizleri bu organizasyonu erteleme zorunluğunda bıraktı. Ama her zaman dediğimiz gibi hizmetlerin en iyisine layık olan halkımızın eğlenmeye de ihtiyacı var. Bu doğrultuda Şehidimiz Binbaşı Koray Onay’ın adına turnuva düzenlediğimiz, TRT Türk Sanat Musikisi sanatçısı Nusret Yılmaz ve pop müzik saatçısı Göksel’in sahne alacağı, Şili ve Peru’dan konuk grupların da katılacağı etkinliklerimizde tüm halkımızı aramızda görmek istiyoruz.” açıklarımın da bulundu.

Suluboya Resim Sergisi

Mehmet Hamdi Hidayetoğlu tarafından hazırlana kişisel suluboya resim sergisi 07 Ağusots Salı günü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 18:00’da sanatseverler ile buluşacak. Safranbolu’yu anlatan sergi 12 Ağustos’a kadar açık olacak.

Şehit Onay Adına Turnuva

Geçtiğimiz sene Şırnak’da düşen helikopterde şehit olan Gelibolulu Binbaşı Koray Onay’in isminin verildiği turnuvada, Geliboluspor ev sahipliğinde Çanakkale Fener Spor Kulübü, Yeni Eceabatspor ve Kepezspor’un minikler takımı dörtlü turnuvada birincilik adına mücadele edecekler.

Dans Gösterileri

Yaz etkinliği kapsamında, Türkiye’nin yanı sıra Şili ve Peru’dan gelecek halk dansları ve modern dans grupları, yapacak oldukları gösteriler ile renkli görüntüler oluşturacaklar. Dans gösterileri 11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanı’nda kurulacak sahnede gerçekleşecek.

TSM Konseri

11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanı’na iki gece kurulacak yaz etkinliklerinde, 11 Ağustos Cuma günü konuk ülke dans grupları ve Şef Nevazt Avcı yönetimindeki Tekirdağ Musiki Derneği Türk Sanat Müziği korosu saat 21:00’da sahne olacak.

Bu programın sonrasında TRT sanatçısı Nusret Yılmaz’da sahne alacak.

Final Günü Göksel

Gelibolu Yaz Etkinlikleri 12 Ağustos Pazar Günü İskele Meydanı’nda Göksel’in verecek olduğu konser ile son bulacak. Saat 22:00’da kentliler ile bulaşacak Göksel’in öncesinde Mertcan ve Berkcan Keskin tarafından kurulan yerel rock grubu Keskin, saat 21:00’da sahne alacak.

Gelibolu Gelibolu Belediyesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Metin Uca’dan Gelibolu’da Söyleşi16 Ekim 2018

Metin Uca’dan Gelibolu’da Söyleşi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Gelibolu’da Metin Uca, söyleşi gerçekleştirecek. 29 Ekim Cumhuriyetin

Gelibolu’da Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor14 Ekim 2018

Gelibolu’da Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

23 Ekim’de başlayacak girişimcilik eğitimlerine 18 yaşını doldurmuş olan herkes katılabilecek. İŞKUR ve Gelibolu

Işın Karaca Gelibolu’da Sahne Alacak13 Ekim 2018

Işın Karaca Gelibolu’da Sahne Alacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Gelibolu’da Işın Karaca sahne alacak. 29 Ekim Cumhuriyet

Sokak Hayvanları İçin Etkinlik Yapıldı05 Ekim 2018

Sokak Hayvanları İçin Etkinlik Yapıldı

Gelibolu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Sokaktaki Dostlarımıza Bir Kap Umut” projesi gerçekleştirildi. 4 Ekim