Gelibolu Yarımadasını Tahliyesinin Yıldönümü Kutlandı

“Bir Milletin Yeniden Dirilişi” isimli tören düzenledi. İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadasını tahliyelerinin 103. Yıldönümünde Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı tarafından “Bir Milletin Yeniden Dirilişi” isimli tören düzenledi. Saygı Duruşu ve

Gelibolu Yarımadasını Tahliyesinin Yıldönümü Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 17:21 Güncelleme: Gelibolu Haberleri

“Bir Milletin Yeniden Dirilişi” isimli tören düzenledi.

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadasını tahliyelerinin 103. Yıldönümünde Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı tarafından “Bir Milletin Yeniden Dirilişi” isimli tören düzenledi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı’ndan Uzman Hüseyin Taştan günün anlam ve önemine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in birer konuşma yapmış olduğu törende, Mehteran Takımı bir gösteri gerçekleştirdi.

Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Wendy Jane Hinton, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer,Çanakkale Avustralya Konsolosu Dylan Walsh protokol üyeleri, Çanakkale Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve vatandaşların katılmış olduğu tören Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duaların edilmesi ile son buldu.

Paylaş:
100. Yılında Beyaz Ruslar Anıldı

Gelibolu Haberleri

100. Yılında Beyaz Ruslar Anıldı

Rusya'daki Bolşevik Devrimi'nden kaçarak 99 yıl önce Gelibolu'ya yerleşen ve zamanla bu bölgede hayatlarını kaybeden Beyaz Ruslar anısına “Beyaz Rusların

Gelibolu 100. Yıl Fener Alayı Gerçekleştirildi

Gelibolu Haberleri

Gelibolu 100. Yıl Fener Alayı Gerçekleştirildi

Gelibolu'da 19 Mayıs'ın 100. Yılında, Gelibolu Belediyesi tarafından 100. Yıl Fener Alayı

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği

Gelibolu’da Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından yaklaşık bin kişilik iftar yemeği