25 Mayıs 2019 Cumartesi

Gelibolu Yeni İskelesine Kavuşuyor

Gelibolu, yeni feribot iskelesinde çalışmalar devam ediyor. Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve GEŞTAŞ tarafından yapımına başlanan Gelibolu Feribot Terminalinin çalışmaları hızla devam ediyor. Gelibolu’daki mevcut iskelenin iki kilometre gerisinde yapımına başlanan

Gelibolu Yeni İskelesine Kavuşuyor
Haber Giriş Tarihi: 08 Mart 2019 19:29 Gelibolu Haberleri

Gelibolu, yeni feribot iskelesinde çalışmalar devam ediyor.

Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve GEŞTAŞ tarafından yapımına başlanan Gelibolu Feribot Terminalinin çalışmaları hızla devam ediyor.

Gelibolu’daki mevcut iskelenin iki kilometre gerisinde yapımına başlanan Gelibolu Feribot Terminalinde dolgu ve harfiyat işleri çalışmalarına başlandı. İkinci aşamasında iskele ve rampanın yapımı gerçekleştirilecek olan Gelibolu Feribot Terminali kırık bin metrekarelik bir alan üzerine iki ayrı terminal ile dört rampadan oluşacak.

Gelibolu Feribot Terminalinin tamamlanması ile aynı anda birden fazla gemi rampaya yanaşabilecek ve Gelibolu-Lapseki hattındaki deniz ulaşımı daha da hız kazanacak.

Yolcu salonları, sosyal tesisi ve gişeleri ile vatandaşlara konforlu bir hizmet verecek olan Gelibolu Feribot Terminalinin on beş ayda tamamlanması hedefleniyor.

Paylaş:
100. Yılında Beyaz Ruslar Anıldı

Gelibolu Haberleri

100. Yılında Beyaz Ruslar Anıldı

Rusya'daki Bolşevik Devrimi'nden kaçarak 99 yıl önce Gelibolu'ya yerleşen ve zamanla bu bölgede hayatlarını kaybeden Beyaz Ruslar anısına “Beyaz Rusların

Gelibolu 100. Yıl Fener Alayı Gerçekleştirildi

Gelibolu Haberleri

Gelibolu 100. Yıl Fener Alayı Gerçekleştirildi

Gelibolu'da 19 Mayıs'ın 100. Yılında, Gelibolu Belediyesi tarafından 100. Yıl Fener Alayı

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği

Gelibolu’da Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından yaklaşık bin kişilik iftar yemeği