21 Eylül 2019 Cumartesi

Gelibolu’da Öğrenme Şenliği Sergisi

Gelibolu Halk Eğitim Merkezi'nde açılan sergide nakış, ahşap, takı, rölyef, karakalem, yağlı boya ve boncuk kurslarına katılan kursiyerlerin 9 aylık çalışmaların ürünü olan el emeği eserleri sergileniyor.

Gelibolu’da Öğrenme Şenliği Sergisi
Haber Giriş Tarihi: 10 Haziran 2019 22:12 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öğrenme şenlikleri kapsamında sergi düzenledi.

Halk Eğitim Merkezi hizmet binasında düzenlenen nakış ve giysi sergisinin açılışına Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ve eşi Şenay Kılınçkaya, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, Gelibolu Emniyet Müdürü Şafak Özkan ve Gelibolu İlçe Jandarma Komutanı Cem Gökdemir katıldı.

Gelibolu Atatürk Kültür Merkezinde de sanat sergisi açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrasında kursiyelerle birlikte yapılan eserler protokol üyeleri tarafından yakından incelendi.

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, sergi esnasında sık sık halk eğitim merkezinde kurs gören kadınlarla sohbet etti. Kaymakam Kılınçkaya yaptığı konuşmasında “Kursa katılan büyük istek ve özenle yaptıkları çalışmaları, giderek profesyonelleştiren kursiyerler bir yıllık çalışmalarının eserleri olan göz nurlarını bu gün burada sergilemenin gururunu yaşarken, bizlere de güzel görsellikler izlettiler. Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim alan tüm kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi tebrik ediyorum ellerinize sağlık.” İfadelerini kullandı.

Paylaş:
Gelibolu Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Gelibolu Belediyesi tarafından 10 bin kişilik hazırlatılan aşure vatandaşlara dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığından Gelibolulu Öğrenciye Ödül

Gelibolu Haberleri

İçişleri Bakanlığından Gelibolulu Öğrenciye Ödül

Gelibolu'nun Evreşe beldesinde yaşayan ilkokul öğrencisi Atakan Gençdoğan, "Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi" kapsamında katıldığı "Dikkat Sizden, Notlar Bizden" adlı

“Gelibolu Motofest” Sona Erdi

Gelibolu Haberleri

“Gelibolu Motofest” Sona Erdi

Gelibolu Motosiklet Derneğince bu yıl ilki düzenlenen "Gelibolu Motofest" sona