26 Haziran 2019 Çarşamba

Gelibolu’da Öğrenme Şenliği Sergisi

Gelibolu Halk Eğitim Merkezi'nde açılan sergide nakış, ahşap, takı, rölyef, karakalem, yağlı boya ve boncuk kurslarına katılan kursiyerlerin 9 aylık çalışmaların ürünü olan el emeği eserleri sergileniyor.

Gelibolu’da Öğrenme Şenliği Sergisi
Haber Giriş Tarihi: 10 Haziran 2019 22:12 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öğrenme şenlikleri kapsamında sergi düzenledi.

Halk Eğitim Merkezi hizmet binasında düzenlenen nakış ve giysi sergisinin açılışına Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ve eşi Şenay Kılınçkaya, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, Gelibolu Emniyet Müdürü Şafak Özkan ve Gelibolu İlçe Jandarma Komutanı Cem Gökdemir katıldı.

Gelibolu Atatürk Kültür Merkezinde de sanat sergisi açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrasında kursiyelerle birlikte yapılan eserler protokol üyeleri tarafından yakından incelendi.

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, sergi esnasında sık sık halk eğitim merkezinde kurs gören kadınlarla sohbet etti. Kaymakam Kılınçkaya yaptığı konuşmasında “Kursa katılan büyük istek ve özenle yaptıkları çalışmaları, giderek profesyonelleştiren kursiyerler bir yıllık çalışmalarının eserleri olan göz nurlarını bu gün burada sergilemenin gururunu yaşarken, bizlere de güzel görsellikler izlettiler. Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim alan tüm kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi tebrik ediyorum ellerinize sağlık.” İfadelerini kullandı.

Paylaş:
Ece Bey Mezarı Başında Anıldı

Gelibolu Haberleri

Ece Bey Mezarı Başında Anıldı

Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye geçişinin 665'inci yıl dönümü kapsamında, Gelibolu'nun fethini sağlayan "Rumeli Fatihi" Gazi Süleyman Paşa'nın komutanlarından Ece Bey'in mezarı

Özel Fen Bilimleri Lisesi Mezuniyet Töreni

Gelibolu Haberleri

Özel Fen Bilimleri Lisesi Mezuniyet Töreni

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte bütün okullarda başlayan mezuniyet törenleri coşkuyla gerçekleştiriliyor.

Gelibolu’da GMKA ve TANAP Projeleri Tanıtıldı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da GMKA ve TANAP Projeleri Tanıtıldı

Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Trans Anadolu Doğal Gaz Boru