23 Ağustos 2019 Cuma

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği

Gelibolu’da Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından yaklaşık bin kişilik iftar yemeği verildi.

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği
Haber Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2019 13:41 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katılım fazlaydı. Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, eşi Şenay Kılınçkaya, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı ve eşi sayın Nursen Aksakallı, Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen iftar yemeğine katıldı.

Her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen iftar yemeği Camikebir Mahallesinde gerçekleştirildi.
Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği Başkanı Hakan Tosun iftar öncesinde yaptığı konuşmasında protokol üyelerinin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu geceki iftarımıza teşrif eden sayın kaymakamımıza, 2. Kolordu Komutanımız Zekai Aksakallı paşamıza, protokol üyelerine, siyasi ve dernek başkanlarımıza, dostlarımıza ve bizlere bu iftarı tertip eden değerli Ömer Faruk Göktürk ile Hasan Acar abimize, derneğim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Paylaşmanın ve birlikteliğin güzelliklerini birlikte yaşadık.” ifadelerini kullandı.

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ise konuşmasında, çok samimi bir şekilde karşılandıklarını ifade ederek, “Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneğinin düzenlediği güzel bir organizasyon nedeniyle bir araya geldik. Kendileri ile sohbet ettik, samimiyeti yaşadık, oruçlarımızı açtık, tüm Roman vatandaşlarımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

İftar yemeği sonrasında yapılan dua ile iftar programı sona erdi.

Paylaş:
Çanakkale’de “Gelibolu Seyyar Jandarma Taburu” Anıldı

Gelibolu Haberleri

Çanakkale’de “Gelibolu Seyyar Jandarma Taburu” Anıldı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Gelibolu Kültür Platformu tarafından düzenlenen "Gelibolu Şehitlerine Yürüyor" projesi kapsamında

Gelibolu’da Polislere Yangın Eğitimi

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da Polislere Yangın Eğitimi

Gelibolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polislere, yangın söndürme eğitimi

Av Köpeklerine Kuduz Aşısı Yapıldı

Gelibolu Haberleri

Av Köpeklerine Kuduz Aşısı Yapıldı

Gelibolu'da 115 av köpeğine kuduz aşısı tatbik