26 Haziran 2019 Çarşamba

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği

Gelibolu’da Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından yaklaşık bin kişilik iftar yemeği verildi.

Gelibolu’da Romanlardan İftar Yemeği
Haber Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2019 13:41 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katılım fazlaydı. Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, eşi Şenay Kılınçkaya, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı ve eşi sayın Nursen Aksakallı, Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen iftar yemeğine katıldı.

Her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen iftar yemeği Camikebir Mahallesinde gerçekleştirildi.
Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği Başkanı Hakan Tosun iftar öncesinde yaptığı konuşmasında protokol üyelerinin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu geceki iftarımıza teşrif eden sayın kaymakamımıza, 2. Kolordu Komutanımız Zekai Aksakallı paşamıza, protokol üyelerine, siyasi ve dernek başkanlarımıza, dostlarımıza ve bizlere bu iftarı tertip eden değerli Ömer Faruk Göktürk ile Hasan Acar abimize, derneğim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Paylaşmanın ve birlikteliğin güzelliklerini birlikte yaşadık.” ifadelerini kullandı.

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ise konuşmasında, çok samimi bir şekilde karşılandıklarını ifade ederek, “Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneğinin düzenlediği güzel bir organizasyon nedeniyle bir araya geldik. Kendileri ile sohbet ettik, samimiyeti yaşadık, oruçlarımızı açtık, tüm Roman vatandaşlarımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

İftar yemeği sonrasında yapılan dua ile iftar programı sona erdi.

Paylaş:
Ece Bey Mezarı Başında Anıldı

Gelibolu Haberleri

Ece Bey Mezarı Başında Anıldı

Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye geçişinin 665'inci yıl dönümü kapsamında, Gelibolu'nun fethini sağlayan "Rumeli Fatihi" Gazi Süleyman Paşa'nın komutanlarından Ece Bey'in mezarı

Özel Fen Bilimleri Lisesi Mezuniyet Töreni

Gelibolu Haberleri

Özel Fen Bilimleri Lisesi Mezuniyet Töreni

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte bütün okullarda başlayan mezuniyet törenleri coşkuyla gerçekleştiriliyor.

Gelibolu’da GMKA ve TANAP Projeleri Tanıtıldı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da GMKA ve TANAP Projeleri Tanıtıldı

Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Trans Anadolu Doğal Gaz Boru