Hobi Olarak Başladı Meslek Edindi

Hobi Olarak Başladı Meslek Edindi

İstanbul’dan ailesinin yaşadığı Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine gelen 33 yaşındaki bir çocuk annesi Özgür Tanrıkulu, hobi olarak başladığı taş boyama sanatı sayesinde muhasebeciliğin yanında ikinci meslek sahibi oldu.

İstanbul’da yaşayan evli ve 1 çocuk annesi Tanrıkulu, uzun yıllar muhasebecilik yaptı. Mesleğe ara veren Tanrıkulu, televizyonda izlediği bir programda anlatılan taş boyama sanatından etkilenip, hobi olarak yapmaya başladı. Gittiği her yerden boyamak için taş toplayan Tanrıkulu, hobi olarak başladığı sanatını ilerletme kararı aldı.

Tanrıkulu, tatile gittiği yerlerden de taş toplayıp biriktirmeye başlayarak, onları boya fırçasının ahengiyle çeşitli renklere bürünmelerini sağladı. Mesleği muhasebeciliği tamamen bırakma kararı alan Tanrıkulu, hobi olarak başladığı taş boyama sanatını meslek edindi.

Özgür Tanrıkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, asıl mesleğini bıraktıktan sonra hiçbir eğitim almadan başladığı taş boyamanın hayatının bir parçası haline geldiğini bildirdi.

– “Artık bu benim mesleğim”

Anne ve babasının yaşadığı Gelibolu ilçesine geldiğini ve burada da taş toplamaya başladığını anlatan Tanrıkulu, şöyle devam etti:

“Daha önce muhasebeciydim. Bir süre mesleğime ara vermiştim. Sonrasında bir kanalda bu sanatı gördüm. Hobi olarak başladım ama artık bu benim mesleğim oldu. Çok mutluyum. Resimlerin taşların boyutuna göre çizim aşaması ve kuruma süresi değişiyor. Derelerden topladığım taşlarda akrilik boya ve taş boyama kalemleri kullanıyorum. Annem ve babam Gelibolu’da yaşıyor. Her yıl yanlarına geliyorum. Tarih kokan bu güzel yerde resim yapılacak çok güzel yerler var. Güzel resimler ortaya çıkıyor. Buraya geldiğime değeceğini umuyorum.” dedi.

Bir süre seramik çalışması da yaptığını aktaran Tanrıkulu, en büyük hayalinin ileride sergi açmak olduğunu ifade etti.

Belediye halk bahçesinde tezgah açıp eserlerini sergilediğini belirten Tanrıkulu, “Yaptığım taş boyama sanatı eserlerini burada satma fırsatım oldu. Taşları büyüklüklerine göre 2 ila 5 lira arasında satıyorum. Bu benim için önce bir hobiydi. Şimdi mesleğim oldu. Artık para kazanmaya başladım. Çok mutluyum. Herkesi böyle sosyal aktiviteler yapmaya, hobi sanatlarıyla ilgilenmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

Gelibolu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Eski PTT Binası Barış Evi Olacak11 Aralık 2018

Eski PTT Binası Barış Evi Olacak

Gelibolu’da eski PTT binası Barış Evi olacak. Aleaddin Mahallesin’de bulunan Türk Telekominikasyon A.Ş. adına

Çanakkale’de Deprem04 Aralık 2018

Çanakkale’de Deprem

Çanakkale’de deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre,

Gelibolu’da Market Denetimi30 Kasım 2018

Gelibolu’da Market Denetimi

Gelibolu Belediyesi, marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi. Gelibolu Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından döviz kuruındaki hareketlilik

Eceabat Muhtarları 1915 Çanakkale Köprüsü’nde26 Kasım 2018

Eceabat Muhtarları 1915 Çanakkale Köprüsü’nde

Eceabat mahalle ve köy muhtarları, 1915 Çanakkale Köprüsü’nü ziyaret etti. Çanakkale Valiliği tarafından yapılan