Hobi Olarak Başladı Meslek Edindi

Hobi Olarak Başladı Meslek Edindi

İstanbul’dan ailesinin yaşadığı Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine gelen 33 yaşındaki bir çocuk annesi Özgür Tanrıkulu, hobi olarak başladığı taş boyama sanatı sayesinde muhasebeciliğin yanında ikinci meslek sahibi oldu.

İstanbul’da yaşayan evli ve 1 çocuk annesi Tanrıkulu, uzun yıllar muhasebecilik yaptı. Mesleğe ara veren Tanrıkulu, televizyonda izlediği bir programda anlatılan taş boyama sanatından etkilenip, hobi olarak yapmaya başladı. Gittiği her yerden boyamak için taş toplayan Tanrıkulu, hobi olarak başladığı sanatını ilerletme kararı aldı.

Tanrıkulu, tatile gittiği yerlerden de taş toplayıp biriktirmeye başlayarak, onları boya fırçasının ahengiyle çeşitli renklere bürünmelerini sağladı. Mesleği muhasebeciliği tamamen bırakma kararı alan Tanrıkulu, hobi olarak başladığı taş boyama sanatını meslek edindi.

Özgür Tanrıkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, asıl mesleğini bıraktıktan sonra hiçbir eğitim almadan başladığı taş boyamanın hayatının bir parçası haline geldiğini bildirdi.

– “Artık bu benim mesleğim”

Anne ve babasının yaşadığı Gelibolu ilçesine geldiğini ve burada da taş toplamaya başladığını anlatan Tanrıkulu, şöyle devam etti:

“Daha önce muhasebeciydim. Bir süre mesleğime ara vermiştim. Sonrasında bir kanalda bu sanatı gördüm. Hobi olarak başladım ama artık bu benim mesleğim oldu. Çok mutluyum. Resimlerin taşların boyutuna göre çizim aşaması ve kuruma süresi değişiyor. Derelerden topladığım taşlarda akrilik boya ve taş boyama kalemleri kullanıyorum. Annem ve babam Gelibolu’da yaşıyor. Her yıl yanlarına geliyorum. Tarih kokan bu güzel yerde resim yapılacak çok güzel yerler var. Güzel resimler ortaya çıkıyor. Buraya geldiğime değeceğini umuyorum.” dedi.

Bir süre seramik çalışması da yaptığını aktaran Tanrıkulu, en büyük hayalinin ileride sergi açmak olduğunu ifade etti.

Belediye halk bahçesinde tezgah açıp eserlerini sergilediğini belirten Tanrıkulu, “Yaptığım taş boyama sanatı eserlerini burada satma fırsatım oldu. Taşları büyüklüklerine göre 2 ila 5 lira arasında satıyorum. Bu benim için önce bir hobiydi. Şimdi mesleğim oldu. Artık para kazanmaya başladım. Çok mutluyum. Herkesi böyle sosyal aktiviteler yapmaya, hobi sanatlarıyla ilgilenmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

Gelibolu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Gelibolu Emniyet Müdürlüğüne Atama17 Ağustos 2018

Gelibolu Emniyet Müdürlüğüne Atama

Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Şafak Özkan atandı. Edinilen Bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürü Halil

Vali Tavlı, Gelibolu-Eceabat Tünellerini İnceledi13 Ağustos 2018

Vali Tavlı, Gelibolu-Eceabat Tünellerini İnceledi

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Gelibolu- Eceabat arasında yapımı devam eden T2 tünelinde incelemelerde bulundu.

Gelibolu Devlet Hastanesine Kadın Doğum Uzmanı12 Ağustos 2018

Gelibolu Devlet Hastanesine Kadın Doğum Uzmanı

Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi’ne Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Uz. Dr. Özge

Gelibolu’da Kurban Kesim Alanı Hazır10 Ağustos 2018

Gelibolu’da Kurban Kesim Alanı Hazır

Gelibolu’da kurban kesim alanları hazırlanıyor. Gelibolu Belediyesi tarafından kurban kesim ve satış alanlarının zemin