İngiltere’den Gelibolu’ya Geleneksel Ziyaret

İngiltere’den Gelibolu’ya Geleneksel Ziyaret

Gelibolu Derneği’nin, İngiltere’deki kardeş derneği olan Gallipoli and Dardanelles International üyeleri, Gelibolu’ya her sene yapmış oldukları ziyareti bu sene beş farklı ülkeden katlımcı heyet ile gerçekleştirerek Belediye Başkanı Özacar’ı ziyaret et.

Merkezi Ankara’da bulunan Gelibolu Derneği’nin İngiltere’deki kardeş derneği olan Gallipoli and Dardanelles Internatonal üyeleri, Gelibolu’ya her sene yapmış oldukları geleneksel ziyaret bu sene de sürdürdü.

Gelibolu Derneği’nin davetlisi olarak ilçeye dört günlük bir program doğrultusunda gelen ve Gallipoli and Dardanelles Internatonal Başkanı John Crowe öncülüğünde ziyaretlerde bulunan heyet, Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı da makamında ziyaret etti.

Türk gazeteci Tülin Daloğlu’nun yanı sıra bir Hintli, üç İngiliz, iki Yeni Zelandalı ve iki Amerikalı’dan oluşan heyete ziyarette Gelibolu Derneği Başkanı Süleyman Taş ve dernek üyesi emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk eşlik etti.
Gallipoli and Dardanelles Internatonal Başkanı John Crowe, her sene değişik ülkelerden üyelerini Gelibolu’ya getirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, bu kapsamda bu sene heyete beş farklı ülkeden katılımcının bulunduğunu belirtti.

Heyete eşi Robert Hall ile birlikte katılan Yeni Zelandalı Ngaire Hall, Başkan Özacar’a ülkelerinde her sene yapılan Anzac törenleri hakkında fotoğraflar ile bilgi aktarımında bulunarak, “Ülkemizde yapılan anma programının ikinci bölümü Türkçe dilinde gerçekleşiyor. Ben ve eşim bu programa da katılarak savaşta hayatını kaybedenleri, lideriniz Atatürk ve Türk askerlerini saygı ile anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti belirten ve konukları ile makamında anı fotoğraf çekilen Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da “Siz değerli dostlarımızı burada görmekten mutlu olduk. Hepimizin tek hedefi dünya barışına katkıda bulunmaktır. Biz, bu barışı inşallah nesiller boyu sürdürmeye devem edeceğiz” dedi.

Gallipoli and Dardanelles Internatonal Gelibolu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Yerli İnsansız Hava Aracı Bayramiç’te Uçtu29 Ocak 2019

Yerli İnsansız Hava Aracı Bayramiç’te Uçtu

Yerli insansız hava aracı Bayramiç’te uçtu. İHA (İnsansız Hava Araçları) Gelibolu’nun Bayramiç köyü üzerinde

Binali Yıldırım 2. Kolordu Komutanlığını Ziyaret Etti22 Ocak 2019

Binali Yıldırım 2. Kolordu Komutanlığını Ziyaret Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, 2. Kolordu Komutanlığını ziyaret etti. 1915 Çanakkale

Binali Yıldırım İle Karne Sevinci20 Ocak 2019

Binali Yıldırım İle Karne Sevinci

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Gelibolu’da buulunan Namık Kemal Ortaokulunda karne

Gelibolu Yarımadasını Tahliyesinin Yıldönümü Kutlandı11 Ocak 2019

Gelibolu Yarımadasını Tahliyesinin Yıldönümü Kutlandı

“Bir Milletin Yeniden Dirilişi” isimli tören düzenledi. İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadasını tahliyelerinin 103. Yıldönümünde