19 Ağustos 2019 Pazartesi

İngiltere’den Gelibolu’ya Geleneksel Ziyaret

Gelibolu Derneği’nin, İngiltere’deki kardeş derneği olan Gallipoli and Dardanelles International üyeleri, Gelibolu’ya her sene yapmış oldukları ziyareti bu sene beş farklı ülkeden katlımcı heyet ile gerçekleştirerek Belediye Başkanı Özacar’ı ziyaret

İngiltere’den Gelibolu’ya Geleneksel Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2018 16:00 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Derneği’nin, İngiltere’deki kardeş derneği olan Gallipoli and Dardanelles International üyeleri, Gelibolu’ya her sene yapmış oldukları ziyareti bu sene beş farklı ülkeden katlımcı heyet ile gerçekleştirerek Belediye Başkanı Özacar’ı ziyaret et.

Merkezi Ankara’da bulunan Gelibolu Derneği’nin İngiltere’deki kardeş derneği olan Gallipoli and Dardanelles Internatonal üyeleri, Gelibolu’ya her sene yapmış oldukları geleneksel ziyaret bu sene de sürdürdü.

Gelibolu Derneği’nin davetlisi olarak ilçeye dört günlük bir program doğrultusunda gelen ve Gallipoli and Dardanelles Internatonal Başkanı John Crowe öncülüğünde ziyaretlerde bulunan heyet, Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı da makamında ziyaret etti.

Türk gazeteci Tülin Daloğlu’nun yanı sıra bir Hintli, üç İngiliz, iki Yeni Zelandalı ve iki Amerikalı’dan oluşan heyete ziyarette Gelibolu Derneği Başkanı Süleyman Taş ve dernek üyesi emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk eşlik etti.
Gallipoli and Dardanelles Internatonal Başkanı John Crowe, her sene değişik ülkelerden üyelerini Gelibolu’ya getirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, bu kapsamda bu sene heyete beş farklı ülkeden katılımcının bulunduğunu belirtti.

Heyete eşi Robert Hall ile birlikte katılan Yeni Zelandalı Ngaire Hall, Başkan Özacar’a ülkelerinde her sene yapılan Anzac törenleri hakkında fotoğraflar ile bilgi aktarımında bulunarak, “Ülkemizde yapılan anma programının ikinci bölümü Türkçe dilinde gerçekleşiyor. Ben ve eşim bu programa da katılarak savaşta hayatını kaybedenleri, lideriniz Atatürk ve Türk askerlerini saygı ile anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti belirten ve konukları ile makamında anı fotoğraf çekilen Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da “Siz değerli dostlarımızı burada görmekten mutlu olduk. Hepimizin tek hedefi dünya barışına katkıda bulunmaktır. Biz, bu barışı inşallah nesiller boyu sürdürmeye devem edeceğiz” dedi.

Paylaş:
Çanakkale’de “Gelibolu Seyyar Jandarma Taburu” Anıldı

Gelibolu Haberleri

Çanakkale’de “Gelibolu Seyyar Jandarma Taburu” Anıldı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Gelibolu Kültür Platformu tarafından düzenlenen "Gelibolu Şehitlerine Yürüyor" projesi kapsamında

Gelibolu’da Polislere Yangın Eğitimi

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da Polislere Yangın Eğitimi

Gelibolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polislere, yangın söndürme eğitimi

Av Köpeklerine Kuduz Aşısı Yapıldı

Gelibolu Haberleri

Av Köpeklerine Kuduz Aşısı Yapıldı

Gelibolu'da 115 av köpeğine kuduz aşısı tatbik