Kanser Haftası Etkinlikleri Başladı

Gelibolu'da 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat adı altında yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Kanser Haftası Etkinlikleri Başladı
Haber Giriş Tarihi: 04 Nisan 2019 23:33 Güncelleme: Gelibolu Haberleri

1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla Gelibolu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, tüm resmi kurumların katılımıyla düzenlenen yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Dünyada her yıl 14 milyon kişinin yakalandığı ve 8,2 milyon kişinin ölümüne sebep olan kanser hastalığı konusunda halkı bilinçlendirme ve kanserden korunma konusunda farkındalığını artırmak için her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında “Ulusal Kanser Haftası” etkinlikleri düzenlenmektedir.

Gelibolu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gelibolu’da bu bilinci arttırmak amacıyla Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan gelen öğrenciler ve tüm kamu personelinin katılımıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi.
1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat adı altında başlatılan yürüyüşe, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ve eşi Şenay Kılınçkaya, Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan, Gelibolu İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam Hakan Kılınçkaya, yürüyüş sonrasında yaptığı açıklamada “Kanserde erken teşhisin hayat kurtardığını, kanser taramaları konusunda uygun yaş aralığındaki bireylerin aile hekimlerine, İlçe Sağlık Müdürlüğünce ücretsiz olarak sunulan kanser tarama testlerine ve KETEM’ e müracaat etmesi konusunda çağrıda bulundu.’’
Yürüyüş Atatürk Anıtı yanına kurulan stantta verilen salep ikramı ve broşür dağıtımı ile sona erdi.

Paylaş:
Geliboluspor’da Yeni Başkan Yaver Varol

Gelibolu Haberleri

Geliboluspor’da Yeni Başkan Yaver Varol

Geliboluspor Kulübü Derneği, olağanüstü genel kurul toplantısında yeni başkanını

Hamzakoy Plajı’na 3. Kez “Mavi Bayrak” Verildi

Gelibolu Haberleri

Hamzakoy Plajı’na 3. Kez “Mavi Bayrak” Verildi

Gelibolu Belediyesine ait Hamzakoy Halk Plajı, başvuruların değerlendirilmesinin ardından 3. kez Uluslararası Çevre Ödülü olan "Mavi Bayrak" almaya hak kazandı.

Terhis Olan Askerleri Taşıyan Taksi Kamyona Çarptı

Gelibolu Haberleri

Terhis Olan Askerleri Taşıyan Taksi Kamyona Çarptı

Gelibolu'da vatani görevlerini tamamlayan askerlerin bulunduğu taksinin bir kamyona çarpması sonucu 6 kişi yaralandı.