24 Şubat 2020 Pazartesi

Mavi Kapaklardan Süs Eşyası Yaptılar

Gelibolulu öğrenciler Sıfır Atık Projesi kapsamında topladıkları mavi kapaklardan Türk Bayrağı ve çeşitli süs eşyaları yaptılar.

Mavi Kapaklardan Süs Eşyası Yaptılar
Haber Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2019 14:41 Gelibolu Haberleri

Gelibolu Armatör Yakup Aksoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenciler, Sıfır Atık Projesi kapsamında topladıkları mavi kapaklardan Türk Bayrağı, yunus balığı ve kır çiçeği figürlü süs eşyası oluşturdu.

Okulda iki ay önce başlatılan proje kapsamında bin 235 mavi kapak toplandı.

Müdür Yardımcısı ve Denizcilik Alanı Gemi Makineleri Dalış Öğretmeni Eyüp Balta, Gemi İnşa Alanı 10. sınıf öğrencisi Aylin Moutovkina ve son sınıf öğrencisi Batuhan Alan Doğan ile Gemi Makinaları son sınıf öğrencisi Hüseyin Can Öcal, mavi kapaklardan süs eşyası panolar yapmaya başladı. Öğrenciler, öğretmenleriyle 900 mavi kapaktan Türk bayrağı, 300 kapaktan yunus balığı ve 35 kapaktan kır çiçeği figürlü panolar hazırladı. Okul girişinde sergilenen bu eserler büyük beğeni topladı.

Eyüp Balta, toplanan mavi kapakları en iyi şekilde değerlendirmek için öğrencilerle böyle bir projeye imza attıklarını belirterek, “Öğrencilerimize bu konuda konuştuk, fikir alışverişinde bulunduk. Topladığımız kapaklardan da Türk bayrağı, yunus balığı ve kır çiçeği yaparak güzel bir çalışma ortaya koyduk. Bu çalışmaları okulda diğer öğrencilerimize örnek olması için sergiliyoruz. Projeyi devam ettireceğiz. Bundan sonraki düşüncemiz toplanacak mavi kapaklarla üç boyutlu bir gemi yapmak.” diye konuştu.

Kaynak A.A.

Paylaş:
Gelibolu’da Tır Kamyona Çarptı: 2 Yaralı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu’da Tır Kamyona Çarptı: 2 Yaralı

Gelibolu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hafif

Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Gelibolu Haberleri

Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Gelibolu'da çıktığı ağaçta mahsur kalan kedi, Gelibolu Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kurtarıldı.

Gelibolu Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Gelibolu Haberleri

Gelibolu Belediyesi’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Gelibolu Belediyesi tarafından 10 bin kişilik hazırlatılan aşure vatandaşlara dağıtıldı.