30 Kasım 2023 Perşembe

Fener Rum Patriği Bartholomeos Gökçeada’da

Zafiris Piynari adlı rum asıllı vatandaşın vahşice öldürülmesi sonrasında, Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Gökçeada’ya gelerek belediye başkanıyla görüştü.

Fener Rum Patriği Bartholomeos Gökçeada’da
Haber Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2019 16:36 Gökçeada Haberleri

Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Gökçeada’ya gelerek belediye başkanıyla görüştü.

Geçtiğimiz günlerde Zafiris Piynari adlı rum asıllı vatandaş elleri ve ayakları bağlanmış ve işkence yapılarak vahşice öldürülmüş olarak evinde bulunmuştu.
Gökçeada’nın yerlilerinden olan 86 yaşındaki adada esnaflık yapan Zafiris Piynari’nin ölümü adada büyük bir üzüntü uyandırmıştı. Adli soruşturmanın devam ettiği bu olayda şu ana 1 kişi gözaltında 3 kişi içinde arama kararı çıkartıldı.

Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, bu gün Gökçeada’ya gelerek Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’i makamında ziyaret etti. Kısa bir süre görüşme yapan belediye başkanı ve Bartholomeos, çıkışta bir açıklama yapmadı.

Belediye Başkanı Ünal Çetin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Gökçeada’da birlikte huzur içerisinde yaşamaya katkılarımızdan dolayı bizlere memnuniyetlerini ilettiler.” İfadelerini kullandı.

Paylaş:
Garsonluk Yapan Roman Yazarı

Gökçeada Haberleri

Garsonluk Yapan Roman Yazarı

Gökçeada'da bir kahvehanede garsonluk yapan ve ortaokul mezunu olan 45 yaşındaki Mehmet Fatih Oflaz, yazdığı 11 romanla edebiyat dünyasında kendisine

Fener Rum Patriği Meryem Ana Ayinini Yönetti

Gökçeada Haberleri

Fener Rum Patriği Meryem Ana Ayinini Yönetti

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde Meryem Ana anısına düzenlenen ayini

Gökçeada’da Madam’ın Dibek Kahvesi

Gökçeada Haberleri

Gökçeada’da Madam’ın Dibek Kahvesi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde lezzeti yıllara meydan okuyan "Madam'ın dibek kahvesi", adaya gelen yerli ve yabancı konuklar tarafından beğenilerek tüketiliyor. İlçe