25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Gökçeada’nın Kurtuluşunda İlyas Yalçıntaş Konseri

Pop müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş Gökçeada’nın kurtuluşu sebebiyle düzenlenen konserde sahne aldı. Gökçeada, 1. Dünya Savaşı sırasında İngilizlerin ve kısa bir süre de Yunanistan’ın egemenliğinde kalmış Lozan Antlaşması’yla birlikte 22 Eylül

Gökçeada’nın Kurtuluşunda İlyas Yalçıntaş Konseri
Haber Giriş Tarihi: 24 Eylül 2018 4:17 Gökçeada Haberleri

Pop müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş Gökçeada’nın kurtuluşu sebebiyle düzenlenen konserde sahne aldı.

Gökçeada, 1. Dünya Savaşı sırasında İngilizlerin ve kısa bir süre de Yunanistan’ın egemenliğinde kalmış Lozan Antlaşması’yla birlikte 22 Eylül 1923’te Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmıştır. 22 Eylül 1923 tarihi Gökçeada’nın kurtuluşu olarak kutlanmaktadır.

Gökçeada’nın Kurtuluşu sebebiyle Cumhuriyet Meydanında hazırlanan sahneye ilk olarak çıkan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin konuşmasında Gökçeadalılara seslenerek 4,5 yıldan beri kendisine iftira atıldığını ve bu iftiralara cevap vermeye hazır olduğunu dile getirdi. “Adaletsizlik karşısında sessiz kalanları ahlaksız olarak nitelendiriyorum.” dedi. “Bizler Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kurduğu Cumhuriyetin ve bu devletle yaşamanın onuru ve gururu içerisindeyiz. Bu ülkede şu anda muharrem ayını yaşıyoruz ve hepinizin muharrem ayını kutluyorum tebrik ediyorum. Aşurelerinizi yapıp dağıtıyorsunuz. Allah hepisini kabul etsin. 10 Ekim 680 yılında muharrem ayının 10. gününde Yezide karşı mücadele veren Hz. Hüseyin o gün katledildi. Ama aynı şey bu gün olsa kaç kişi Hz. Hüseyin’in yanında olurdu. Bu gün sosyal medyada Hz. Hüseyin’le ilgili paylaşım yapanlara hitaben şunu söylüyorum. Bu gün aynı şey olsa kaçınız Hz. Hüseyin’in yanında olurdunuz. Dolayısıyla bu ülkede yaşananların ardından biz Gökçeada da doğusundan batısına hiçbir insanı mezhep, etnik köken ayırmaksızın Gökçeada Belediyesi’nin kapıları açık. Ben bu güne kadar şahsım Ünal Çetin olarak herkese elimi uzatmaya çalıştım. Eksiğim kaldıysa da hakkınızı helal edin.” dedi. Sahnede 10. Yıl Marşı’nı Gökçeadalılar la hep bir ağızdan söyledi.

Belediye Başkanının konuşmasının ardından pop müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş Gökçeadalı sevenleriyle birlikte şarkılarını söyledi.

Paylaş:
Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gökçeada’da

Gökçeada Haberleri

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gökçeada’da

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolari, Gökçeada'ya gelerek Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ile

Hedefim Sensin Gökçeadalılar İle Buluştu

Gökçeada Haberleri

Hedefim Sensin Gökçeadalılar İle Buluştu

“Hedefim Sensin” filmi Gökçeadalılar ile Gökçeada Meslek Yüksekokulu’nda buluştu. Senaryosunu Ata Demirer’in yazmış olduğu ve çekimleri Gökçeada’da yapılan “Hedefim Sensin”

Ünal Çetin; “Yapamayacaksanız Bırakın Biz Yaparız”

Gökçeada Haberleri

Ünal Çetin; “Yapamayacaksanız Bırakın Biz Yaparız”

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin GESTAŞ’a ait 57. Alay isimli geminin makine arızası yaparak Kuzu Limanı’na yanaşamaması üzerine açıklama yaptı.