27 Haziran 2019 Perşembe

Zafiris Piynari’nin Katilleri Yakalandı

Gökçeadalı rum asıllı 86 yaşındaki Zafiris Piynari'nin katil zanlıları yakalandı.

Zafiris Piynari’nin Katilleri Yakalandı
Haber Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2019 14:50 Güncelleme: Gökçeada Haberleri

Gökçeada’da öldürülmüş halde bulunan yaşlı adamın katil zanlısı oldukları ve evinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 6 zanlı gözaltına alındı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Zafiris Piynari’nin (86) yalnız yaşadığı evde 13 Mayıs’ta ölü bulunmasının ardından Gökçeada Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldığı hatırlatılarak, Zafiris Piynari’nin cesedin elleri ve ayaklarının plastik kelepçeyle bağlı olduğunun belirlendiği kaydedilen açıklamada, otopsi işleminin Adli Tıp Kurumu Bursa Grup Başkanlığında yapıldığı bildirildi.

Zafir Pinari’nin failleri oldukları değerlendirilen ve haklarında yeterli delil bulunan 6 katil zanlısı gözaltına alındı. Savcılık açıklamasında, “Şüphelilerin konutlarındaki aramada, maktulden aldıkları değerlendirilen bir miktar avro ve Türk lirası, ziynet eşyası, plastik kelepçeler ve Pinari’ye ait şahsi eşyalar ele geçirilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde 13 Mayıs’ta Rum asıllı Zafir Pinari (86), Zarife Tepe mevkisindeki yalnız yaşadığı evinde elleri kolları bağlı şekilde öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Güncelleme:
Gökçeada Cumhuriyet Savcısının talimatı ile 22 Mayıs 2019 günü Çanakkale İl J.K.lığı tarafından kurulan özel ekip tarafından takibi yapılan Yağma ve Kasten Adam Öldürme eylemini gerçekleştiren şüphelilerin yakalanmasına yönelik Çanakkale ili Gökçeada ilçesinde A.A.,A.K.,M.S. A.B. ve B.C.B. isimli (5) şahıs ile İstanbul ilinde E.B., E.B., K.A. isimli (3) şahıs olmak üzere toplam (8) hedefe eş zamanlı operasyon icra edilmiştir. İstanbul ilinde (3) şüpheli şahıs yakalanarak Gökçeada ilçesine getirilmiştir.

Gökçeada ve İstanbul’da yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan (8) şüpheli şahsın yapılan sorgulama ve alınan ifadelerinden sonra, Gökçeada İlçe J.K.lığından A.A., E.B.,B.C.B ve A.K. isimli (4) şahıs Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile salıverilmiş, E.B., K.A., M.S. ve A.B isimli (4) şahıs ise 23 Mayıs 2019 tarihinde mevcutlu olarak Gökçeada Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilmiş, (1) şahıs Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakılmış (3) şahıs ise tutuklanarak Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevine konulmuştur.

Paylaş:
Fener Rum Patriği Bartholomeos Gökçeada’da

Gökçeada Haberleri

Fener Rum Patriği Bartholomeos Gökçeada’da

Zafiris Piynari adlı rum asıllı vatandaşın vahşice öldürülmesi sonrasında, Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Gökçeada’ya gelerek belediye başkanıyla

Gökçeada’da Rum Asıllı Bir Kişi Öldürüldü

Gökçeada Haberleri

Gökçeada’da Rum Asıllı Bir Kişi Öldürüldü

Gökçeadalı rum asıllı vatandaş, evinde elleri kolları bağlı şekilde, ölü olarak

İzinsiz Şarap Üretimi Yapan Şahıs Yakalandı

Gökçeada Haberleri

İzinsiz Şarap Üretimi Yapan Şahıs Yakalandı

İzinsiz olarak evinde şarap üretimi yapan şahıs yakalandı.