“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi

15 Temmuz'un 3 yılı etkinlikleri kapsamında “Milli İradeye Vurulan Darbe: Türkiye’de Askeri Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi” konulu konferans düzenlendi.

“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2019 13:27 Güncel Haberler

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında “Milli İradeye Vurulan Darbe: Türkiye’de Askeri Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi” konulu konferans gerçekleştirildi.

Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Genel Sekreter Sami Yılmaz, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali Bal, KADEM İl Başkanı Aynur Tuna Yavaş ile akademisyenler katıldılar.

Konferansta konuşan ÇÖMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aşkın Koyuncu “Türkiye’de artık askeri darbe olmaz denilen bir süreçte, ordu içerisinde çöreklenmiş bir terör örgütü, siyasal iktidarı şiddet uygulayarak devirip ülke yönetimine el koymak istedi. Tabi bu sadece bir darbe girişimi olmamakla beraber ülkenin işgaline yol açabilecek, bağımsızlığını ortadan kaldırabilecek ve bekasına son verebilecek bir ihanet çemberidir. Bu hain darbe girişimi karşısında Türk Milleti, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, kararlı duruşu ve dirayeti sayesinde meydanlara çıkarak bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkmıştır. Alçak darbe girişimi esnasında hayatını kaybeden 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Osmanlı ve Cumhuriyet dönemindeki askeri ve siyasi darbeleri masaya yatıran Doç. Dr. Aşkın Koyuncu, Cumhuriyetin kazanımlarının, insan haklarının ve demokrasi mücadelesinin ön plana çıkarılması gerektiğini söyledi.

Paylaş:
Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona

Film Animasyonları Çanakkale’de Hazırlanacak

Güncel Haberler

Film Animasyonları Çanakkale’de Hazırlanacak

Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA) "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı" kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğü adına başvurusu yapılan

İlk Şehitler Seddülbahir Kalesi’nde Anıldı

Güncel Haberler

İlk Şehitler Seddülbahir Kalesi’nde Anıldı

Çanakkale Savaşları’nın ilk şehitleri 5 subay ve 81 er, Seddülbahir Kalesi’nde düzenlenen törenle anıldı. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı