25 Ağustos 2019 Pazar

“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi

15 Temmuz'un 3 yılı etkinlikleri kapsamında “Milli İradeye Vurulan Darbe: Türkiye’de Askeri Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi” konulu konferans düzenlendi.

“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2019 13:27 Güncel Haberler

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında “Milli İradeye Vurulan Darbe: Türkiye’de Askeri Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi” konulu konferans gerçekleştirildi.

Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Genel Sekreter Sami Yılmaz, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali Bal, KADEM İl Başkanı Aynur Tuna Yavaş ile akademisyenler katıldılar.

Konferansta konuşan ÇÖMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aşkın Koyuncu “Türkiye’de artık askeri darbe olmaz denilen bir süreçte, ordu içerisinde çöreklenmiş bir terör örgütü, siyasal iktidarı şiddet uygulayarak devirip ülke yönetimine el koymak istedi. Tabi bu sadece bir darbe girişimi olmamakla beraber ülkenin işgaline yol açabilecek, bağımsızlığını ortadan kaldırabilecek ve bekasına son verebilecek bir ihanet çemberidir. Bu hain darbe girişimi karşısında Türk Milleti, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, kararlı duruşu ve dirayeti sayesinde meydanlara çıkarak bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkmıştır. Alçak darbe girişimi esnasında hayatını kaybeden 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Osmanlı ve Cumhuriyet dönemindeki askeri ve siyasi darbeleri masaya yatıran Doç. Dr. Aşkın Koyuncu, Cumhuriyetin kazanımlarının, insan haklarının ve demokrasi mücadelesinin ön plana çıkarılması gerektiğini söyledi.

Paylaş:
Çanakkale Boğazı’nda İki Gemi Çatıştı

Güncel Haberler

Çanakkale Boğazı’nda İki Gemi Çatıştı

Çanakkale Boğazı'na giriş yapmak üzere olan ve boğazdan çıkış yapmaya çalışan iki gemide çatıştı. Yaşanan olayda can kaybı ve çevre

Troya Antik Kenti’nde Üçüncü Kutsal Alan

Güncel Haberler

Troya Antik Kenti’nde Üçüncü Kutsal Alan

Çanakkale'nin merkeze bağlı Tevfikiye köyü sınırları içinde yer alan dünya arkeolojinin önemli alanlarından Troya Antik Kenti'nde önceden varlığı bilinen iki

Maden Bölgesindeki Muhtarlara Bilgilendirme

Güncel Haberler

Maden Bölgesindeki Muhtarlara Bilgilendirme

Çanakkale'de altın ve gümüş madeni arama çalışmalarının yapılacağı bölgeyi kapsayan alanda görev yapan muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı