04 Haziran 2020 Perşembe

17 Gençlik’ten Niyazi Önen’e Büyük Tepki

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in basın açıklaması sonrasında Dardanelspor taraftarlarının tepkisi çığ gibi büyüdü. Niyazi Önen’in geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın açıklamasında Dardanelspor taraftarları için “küçük grup” demesi

17 Gençlik’ten Niyazi Önen’e Büyük Tepki
Haber Giriş Tarihi: 09 Ağustos 2018 21:13 Güncel Haberler

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in basın açıklaması sonrasında Dardanelspor taraftarlarının tepkisi çığ gibi büyüdü.

Niyazi Önen’in geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın açıklamasında Dardanelspor taraftarları için “küçük grup” demesi üzerine 17 Gençlik Taraftarlar Derneği’nin tepkisi sert oldu.

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Dardanelspor’un durumu hakkında yapılan basın toplatısında alınan başarısız sonuçların ve amatör lige düşmenin sorumlusu olarak belediyeler, bürokratlar ve 17 Gençlik olarak açıklayan Niyazi Önen’e kentte büyük tekip oluştu.

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken en büyük tepki Başkan Niyazi Önen’in küçük gruptan tepkiler geldi açıklaması ile suçlamış olduğu 17 Gençlik Taraftarlar Derneği’nden geldi. Taraftarlar Niyazi Önen’i vefasız, sadece parayı düşünen bir insan olarak değerlendirdiler.

Konu ile ilgili 17 Gençlik Taraftarları Derneği tarafından yapılan ortak açıklamada;

“Sayın başkan Niyazi Önen açıklamalarında iki saniyede “küçük bir grup” diye bahsettiğin grup aslında o kadarda küçük değil. Bunu söylemeniz normal çünkü siz bu takımın sahibi olmanıza rağmen bizim hissettiklerimizi hiç bir zaman hissedemezsiniz. Siz ticaret adamısınız işiniz rakamlarla başarı varken dolu tribün görürsünüz başarı yokken o “küçük” grubu görürsünüz. Sizin için biz küçük bir kalabalıktan ibaretiz. Bizim için ise o kalabalıktakilerin her biri ayrı dertleri, ayrı sevinçleri, ayrı hüzünleri olan bireyler,her birinin kendine özel duyguları olan ailemizin çok değerli birer parçaları. Geçen sezon yapılan protestolara sizin değiminizle “çok üzülen” ve taraftar tribüne gelmesin diye bilet fiyatlarını arttıran biricik oğlunuzun; bir öğrencinin bir hafta boyunca para biriktirip ailesini, okulunu, sevdiğini bırakarak karda kışta kilometrelerce yol yaparak cebinde üç kuruşuyla Dardanel formasını giyip deplasmana gitme umudunu ve heyecanını anlayabilme şansı yoktur ve hiç bir kolejde bu hayat dersini öğrenemez. Bu maçların çoğunda siz dahi yoktunuz Sayın Başkan ama biz hep vardık. Biz ticaret adamı değiliz bizim işimiz sayıyla değil insanla! Bizim için bir, bazen binden büyüktür sizin bunu anlayamamanız çok normal ve üzücü. Bu yüzden biz zenginiz siz fakir biz büyüğüz siz küçük.

Bizler küçük yaştan bu yana futbola ve şehrimize gelen tutkudan kaynaklanan ortak duyguları birlikte yaşayan, paylaşan, Çanakkale adının geçtiği her plartformda bulunmuş. Yaşadığı şehre katkı sağlamaya çalışmış. Stadyumu evimiz gibi sahiplenen ömrümüzün büyük kısmını stadyum ve deplasman yollarında harcamış. Bu yollarda sizlerin aklınızın almayacağı olaylar yaşamış bir Aile’yiz Sizler restorantlarda yemek yerken, lüks otomobillerinizde, uçaklarınızda seyahat ederken bu takımı destekleyen insanların ne durumlarda maçlara gittiğini biliyor musunuz? En ufak bir fikriniz dahi yok! Bundan eminiz. Bir çoğumuz hayatlarını bu uğurda harcayarak geleceğini yaktı. Dersten kaçtı, sınava girmedi, ailesine rest çekti, kız arkadaşını tercih etmektense maça gelmeyi tercih etti, aç kaldı, uykusuz kaldı, hastalandı, yaralandı, nezarete düştü, dayak yedi, ceza aldı, evlenemedi, işsiz kaldı, ama paylaştı. Duygularını ve yaşadıklarını paylaştı. Arkadaşlarına destek çıktı,Sahiplendi. Ailelerinin sevinçlerini, hüzünlerini paylaştı. Dertlerini paylaştı, karakolların önünde arkadaşlarını bekledi, ekmeğini bölüştü. Şimdi soruyorum sayın başkan biz mi küçüğüz siz mi?

Küçük dediğiniz bu grup imkansızlıklarıyla Çanakkale’de bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atmış gazete çıkarmış,amatör futbol klübü kurmuş, amatör sporlara destek olmuştur.Engelli kardeşlerimize destek olmuş. Huzur evlerine düzenli ziyarette bulunmuş büyükleri ile beraber olmuştur.iftar organizasyonları düzenlemiş, ramazan aylarında ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmış, Çanakkale şehitlerine mevlüt okutmuş ve isimlerini Türkiyenin dört bir yanındaki stadlarda yaşatmış, birçok misafir taraftar gruplarını ağırlayarak Çanakkale’nin reklamını ve tanıtımını yapmış Çanakkale insanınada,esnafınada böylelikle kazandırmış, üniversitelerde, liselerde paneller düzenlemiş Kente Dardanelspor ve spor sevgisini aşılamaya çalışmıştır. Üniversiteler ve devlet kurumlarıyla sporda şiddeti önleme ve sporda sevgi adına Çanakkale’de ve Türkiyenin bir çok şehrinde çalıştaylar düzenlemiş ve katılmıştır. Türkiyenin birçok taraftar grubunu Çanakkale de ağırlamış iyi ilişkiler kurmuştur. Çanakkale de görev yapmış yaşamış , çalışmış , okumuş dostlara Dardanelspor ve Çanakkale sevgisi kazandırmış yüzlercesiyle hala iletişimini kopartmamıştır. Şehrimizdeki herkesimden insanı görüşü ve hayata bakışı ne olursa olsun kucaklamış farklılıklarıyla bir bütün olmayı başarabilmiş örnek alınması gereken bir topluluktur. Memleket çocuklarının önce okuması gerektiğine inanarak küçük kardeşlerinin iyi bir gelecek sahibi olması,kötülüklerden uzak durması için elinden geleni yapmıştır.Köy okullarına destekte bulunmuştur. İlçelerdeki spor klüpleri ve taraftar gruplarıyla iletişim halinde olup Çanakkale genelinde bütünlüğü sağlamaya çalışmıştır.Ülke savunması ve menfaati adına olan her konuda tepkisini koymaktan en önde durmaktan çekinmemiştir.

Şimdi size soruyoruz. Çanakkale de ne gibi sosyal sorumluluk projeleri yaptınız? Nereye bir park yaptınız, nereye bir cami, hastane, okul, kütüphane yaptırdınız Çanakkale halkına kar amacı gütmeden ve karşılık beklemeden nasıl bir yardımınız dokundu? biz mi bilmiyoruz? yoksa hiç yok mu? Sadece kar amaçlı çalıştırdığınız şirketinizden başka Çanakkale ye yaptırdığınız bir çeşme dahi yok mu? Biz bilmiyoruz. Fabrikadaki işçilerin mağduriyetlerini unuttunuz galiba!Dardanelspor’da kütüğünde Çanakkale yazan kaç genci spora kazandırdınız? Yoksa birçoğu hebamı oldu? Fabrikayı taşımakla, Dardanelspor’u İstanbula taşırım gibi tehtitler mi sorumluluk projesi Sayın Başkan? Bir marka yarattınız Dardenia tebrik ederiz. Bu işletmenizi bile ilk neden Çanakkale’ye açmadınız? Üretiğiniz ürünlerin isminde veya ambalajında kendi markanız dışında Çanakkale’nin tanıtımına neden daha fazla ağırlık vermiyorsunuz? Şimdi soruyoruz kim büyük biz mi siz mi?

Sayın başkan siz yine ticaret adamı gözüyle para kaybettiğinizi söylüyorsunuz. Ama kazandıklarınızı söylemiyorsunuz. O küçük grubun futbol ve şehir sevgisi sayesinde nasıl bir reklam yaptığınızı anlatmıyorsunuz. Böyle bir reklamın maddi karşılığının çok yüksek olduğunu biliyorsunuz. Vergi indirimleri ,sponsorluk anlaşmaları, sporcu gelirleri bunları niye hesaba katmıyorsunuz? Ülkenin dört bir yanında Dardanelspor ismini yaşatan, canlı tutan sadece Dardenelspor maçlarında değil her alanda ve her yerde bu formayı giyen Türkiye’nin her stadına Dardanelspor ismini pankartını asan, Çanakkale’yi Dardanelspor ismi ve bayraklarıyla donatan, her maçtan önce Dardanelspor yazılı afişleri gece gündüz demeden, Çanakkale’nin sokaklarına asan ve en önemlisi takımın başarılı olduğu dönemlerdeki en büyük motive unsuru olan taraftar kitlesini yok sayıyorsunuz. Siz para kazandınız mı kaybettiniz mi bilmiyoruz ama o küçük gruptaki insanların çoğu bunları yaparken hayatlarını ve geleceklerini bu uğurda harcadı. Şimdi soruyoruz büyük başkan ?kim daha karlı kim daha zararlı? Bu şehri siz mi daha çok seviyorsunuz biz mi?

Konu Dardanelspor olduğunda bu taraftar tesisler için ayağa kalkıp yargılanmadı mı sayın başkan? Ama siz bu halkı kazanmak için; hangi halkla ilişkiler çalışmasını yaptınız. Bununla ilgili hangi organizasyonlara imza attınız. Bizim önerdiğimiz fikirlerin hangisine sahip çıktınız. Klübü istanbuldan şehirle hiç alakası olmayan isimleri getirerek halkı kazanmayı mı düşündünüz? Her sene şaşalı basın toplantıları yapıp şikayet etmekten başka ne ürettiniz. Yanınızda bizden birilerini alarak arada bir küçük desteklerle ağzımızı kapayacağınızımı düşündünüz bu kadar küçük hesaplar sizce doğru sonuçlar doğrurmuydu!!! Çatalca maçı ve sonrasındaki protesto birikmişliğin aradaki saygı ve sevgi bağının kurulmamasından kaynaklandığını anlayamadınız? Gençlere sahip çıkmanız iş konularında destek olmanız geleceği parlak ,fikirleri olan gençlerin önünü açmanız konusunda ki görüşlerimizide hiç bir zaman önemsemediniz ama sosyal sorumluluktan bahsetmekten çekinmiyorsunuz. Biraz çelişkili değilmi?

Biz Çanakkale halkı olarak başarı bekliyoruz. Umutlanıp her sene aynı hikayeleri duymaktan sıkıldık,bir insanın umudunu çalmak sizce doğru bir davranışmı, maddi olarak gücünüz yetmiyorsa sosyal sorumluluk projeniz ile beraber bu işi başka yerde yapmanızı Çanakkale halkını kandırmaktan vazgeçmenizi öneririz..Şirketinizin ve oğlunuzun reklamı için koskoca bir maziyi çöpe atmayın!”

Bugüne kadar size kızsakta yaşadığınız zorlukları, tek başına kaldığınız günleride unutacak kadar vefasızda değiliz . Her şartta yanınıda olmaya çalıştık üç beş insanın çabalarını desteklerini kulüp içindeki çaba ve emeklerini unutmayız , hiçe saymayız ama görüyoruz ki aynı davranışı sizlerde hiç bir zaman göremiycez . Gençliğin verdiği hatalar ve eksiklerimizde kabul ederek her zaman düzeltmeye daha iyisini yapmaya çalıştık .. ne yazıkki hiç bir zaman tam anlamıyla bir destek göremedik.Bu gemi batarsa herkes batar Sayın Başkan ama 17 gençlik her zaman dimdik ayakta olacaktır.

Biz başımıza gelen her olayda her zorlukta sevdamızdan vazgeçmedik çokta yalnız kaldık şikayet edip yardım gelmiyor demedik biz bu uğurda döktüğümüz çileye emeğe aşıktık siz bu hissi nerden bileceksiniz. sayın başkan bunu bilmek için karşılıksız sevmeyi bilmek gerekir. işte bu yüzden iyi ki bu küçük gruptayız kendimizi sizden çok daha zengin ve çok daha büyük hissediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde