28 Ekim 2021 Perşembe

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Çanakkale merkez ve ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Lapseki Lapseki’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlama törenleri hükümet konağı önüne çelenk koyulması, saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasının ardından, Lapseki

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 19 Eylül 2018 14:52 Güncel Haberler

Çanakkale merkez ve ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Lapseki
Lapseki’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlama törenleri hükümet konağı önüne çelenk koyulması, saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasının ardından, Lapseki Belediyesi Sosyal Tesislerinde kahvaltıyla devam etti.
Programda Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Bayramiç
Bayramiç Yıldırım Akbulut Meydanı’nda düzenlenen tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ufuk Erikli, kurum amirleri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Törenin sona ermesinin ardından gaziler ve protokole, Bayramiç Öğretmenevi’nde kahvaltı ikram edildi.

Ayvacık
Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla sona erdi.
Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum amirleri, gaziler ve aileleri katıldı.

Biga
Biga Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Biga Kaymakam Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Gelgöz, kurum amirleri, gaziler, şehit yakınları ve öğrenciler katıldı.
Şehit ve gaziler için Kurşunlu Camisi’nde mevlit okuntuldu.

Gelibolu
Gelibolu’da ki resmi tören, 2. Kolordu Komutanlığı önünde düzenlendi. Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gazi Gani Öztürk yaptı. Şiirler ve konuşmaların ardından sona eren tören, Gelibolu Şehitliği’nde devam etti. Şehitler için dualar edildi, şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Eceabat
19 Eylül Gaziler günü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanının verilişinin yıldönümü Eceabat’ta Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenle kutlandı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde