24 Eylül 2020 Perşembe

1915 Çanakkale Köprüsü Kore İle Yakınlaştırıyor

Kore Heyeti ile Çanakkale ile ekonomik, ticari, kültürel bağları daha da güçlendirilmesi için yapılabilecek çalışmalar üzerinde konuşuldu. Kore Heyeti, 2018 Troya Yılı çerçevesinde Mart ayında düzenlenen Uluslararası I. Troya Yazarlar Buluşması

1915 Çanakkale Köprüsü Kore İle Yakınlaştırıyor
Haber Giriş Tarihi: 16 Ekim 2018 13:33 Güncel Haberler

Kore Heyeti ile Çanakkale ile ekonomik, ticari, kültürel bağları daha da güçlendirilmesi için yapılabilecek çalışmalar üzerinde konuşuldu.

Kore Heyeti, 2018 Troya Yılı çerçevesinde Mart ayında düzenlenen Uluslararası I. Troya Yazarlar Buluşması Homeros Edebiyat Festivali’nde Onur Konuğu ülke olarak Çanakkale’ye gelmişti.

Türkiye ziyareti kapsamında da bir kez daha Çanakkale’ye gelen Kore Türkiye Dostluk Derneği Kurucu Başkanı Dr. LEE Si Hyung, Kore Türk Dostluk Derneği Başkanı Mr. MIN Nam Kyu, Kore Eski Parlamento Sözcüsü H.E. KIM Hyong, Samji Elektronik Firması CEO’su LEE Ki Nam, Saç Boyası ve Kimyasal Malzemeler Firması Wooshin Pigmentleri CEO’su KIM Sung Kuk, Bilişim Teknolojileri Firması Paos CEO’su YI Jun U, Boya, Garam Co Otomobil Parçaları Fabrikası CEO’su MOON Kyu Chul, Hoteller CEO’su LEE Jung Hee, CEO KIM Jung Sook, Gıda Firması CEO’su LEE Sun Joo, Tarım Gazetesi CEO’su JEON Jeong Hee’nin de bulunmuş olduğu Kore Heyeti ile Çanakkale’nin sanayi, turizm, ticaret ile ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile kaymakamların bulundu toplantı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleşti.

Kore Heyeti ile yapılan toplantıda, Çanakkale ile ekonomik, ticari, kültürel bağları daha da güçlendirilmesi için yapılabilecek çalışmalar üzerinde konuşuldu.

Toplantıda; Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından Kore Heyetine Çanakkale ile ilgili bilgi verildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Karadağ, tarım hayvancılık ile yapımına hızla devam edilen Çanakkale’nin tarıma dayalı ekonomisine ivme kazandıracak olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili Kore Heyetine bir sunum gerçekleştirdi.

Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Erkan Bil’in Teknopark ile ilgili bilgilendirmede bulunduğu toplantıda, açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesi ile ilgili tanıtım filmi de izlendi.

Karşılıklı kardeşlik, dostluk ve işbirliği yönünde yapılan dilek ve temenniler sonrasında Kore Heyeti Troya Müzesi’ni ve Troya Ören Yeri’ni gezdiler.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde