25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanlığı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yürüyüş düzenledi. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı bünyesinde, 81 İl eş

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Haber Giriş Tarihi: 26 Kasım 2018 1:34 Güncel Haberler

AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanlığı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yürüyüş düzenledi.
Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı bünyesinde, 81 İl eş zamanlı olarak düzenlenen kadına şiddet ve farkındalık etkinliği adı altında yapılan yürüyüşe çok sayıda Çanakkaleli kadın katılım sağladı.
Golf Aile Çay Bahçesinden saat 12:00 da başlayan yürüyüş Çanakkale İskelesinde bulunan “Barışın Kanatları Heykeli” önünde yapılan basın açıklamasıyla sona erdi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün ve Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık’ın da katıldığı yürüyüşe çok sayıda vatandaşta destek verdi. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte, “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” pankartı ön plana çıktı.
Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kadına şiddetin artık daha da görülür hale geldiğini, şiddetin her türlüsüne karşı durulması gerektiğini ve tüm canlılara karşıda şiddete karşı durulması gerektiğini dile getirdi. Mecliste de kadına şiddet konusunda birçok çalışmanın yapıldığını dile getirerek, kanunlarımızla da kadın haklarının daha da korunacağını ama yine de yeterli olmadığını vurguladı. “Yaratılanı seviyoruz Yaradan dan ötürü” diyerek konuşmasına son verdi.

Programın devamında Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası konferans salonunda kadınların bilinçlenmesi ve kadına şiddet konulu konferans düzenlenerek kadınların haklarını nasıl koruması gerektiği konusunda bilgilendirici ve eğitici sunumlar gerçekleştirildi.

Paylaş:
50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Güncel Haberler

50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi ve Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla “Pedallar Hayallere Dönsün” projesi kapsamında, 50 çocuğa 50 bisikletin hediye

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Güncel Haberler

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret