17 Ağustos 2019 Cumartesi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanlığı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yürüyüş düzenledi. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı bünyesinde, 81 İl eş

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Haber Giriş Tarihi: 26 Kasım 2018 1:34 Güncel Haberler

AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanlığı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yürüyüş düzenledi.
Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı bünyesinde, 81 İl eş zamanlı olarak düzenlenen kadına şiddet ve farkındalık etkinliği adı altında yapılan yürüyüşe çok sayıda Çanakkaleli kadın katılım sağladı.
Golf Aile Çay Bahçesinden saat 12:00 da başlayan yürüyüş Çanakkale İskelesinde bulunan “Barışın Kanatları Heykeli” önünde yapılan basın açıklamasıyla sona erdi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün ve Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık’ın da katıldığı yürüyüşe çok sayıda vatandaşta destek verdi. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte, “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” pankartı ön plana çıktı.
Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kadına şiddetin artık daha da görülür hale geldiğini, şiddetin her türlüsüne karşı durulması gerektiğini ve tüm canlılara karşıda şiddete karşı durulması gerektiğini dile getirdi. Mecliste de kadına şiddet konusunda birçok çalışmanın yapıldığını dile getirerek, kanunlarımızla da kadın haklarının daha da korunacağını ama yine de yeterli olmadığını vurguladı. “Yaratılanı seviyoruz Yaradan dan ötürü” diyerek konuşmasına son verdi.

Programın devamında Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası konferans salonunda kadınların bilinçlenmesi ve kadına şiddet konulu konferans düzenlenerek kadınların haklarını nasıl koruması gerektiği konusunda bilgilendirici ve eğitici sunumlar gerçekleştirildi.

Paylaş:
Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Güncel Haberler

Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı yarımadadaki şehitlik ve anıtların düzenli bir şekilde gezilip görülebilmesi amacıyla yürüyüş yolları oluşturulmasına

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Güncel Haberler

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 5 ile yeni

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını ekonomiye kazandırmak üzere yatırımlarını aralıksız sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale'de faaliyete