29 Şubat 2024 Perşembe

30 Ağustos Zafer Bayramı Programı Açıklandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları adına hazırlanan program Çanakkale Valiliği tarafından açıklandı. Törenler Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayacak. 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında

30 Ağustos Zafer Bayramı Programı Açıklandı
Haber Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2018 12:27 Güncel Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları adına hazırlanan program Çanakkale Valiliği tarafından açıklandı. Törenler Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayacak.

30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zafer ile sonuçlanan Büyük Taaruz’u anmak adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nde her sene 30 Ağustos Günü kutlanan bayram adına Çanakkale’de hazırlıklar tamamlandı.

30 Ağustos günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olan etkinlikler şu şekilde;

Saat 09.00’da Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına; Çanakkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Çanakkale Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacaktır. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın Göndere Tokası ile Çelenk Sunma Töreni sona erecektir.

09.30-10.00 saatleri arasında Valilik Makamında Çanakkale Valisi tarafından beraberinde Boğaz ve Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile tebrikat sırasına göre tebrikler kabul edilecektir.

Resmi Geçit Töreni 10.30’da Kordon’da başlayacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu, Kolin Otel Megaron Salonunda Saat:19.30’da verilecektir.

30 Ağustos akşamı saat: 20.30-21.30 arasında Çağlar Kaynak Semt Sahasında Boğaz ve Garnizon Komutanlığı tarafından Bando Konseri gerçekleştirilecektir.

Deniz Müzesi 30 Ağustos 2018 tarihinde ücretsiz olarak halkın ziyaretine açılacaktır.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde