50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi ve Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla “Pedallar Hayallere Dönsün” projesi kapsamında, 50 çocuğa 50 bisikletin hediye edildi.

50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi
Haber Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2019 17:41 Güncel Haberler

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında, Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin düzenlediği “Pedallar Hayallere Dönsün” projesi kapsamında farklı okullardan belirlenen 50 başarılı öğrenciye, Halk Bahçesi’nde düzenlenen törenle bisiklet hediye edildi.

19-24 Mayıs Gençlik Haftası’nı da kapsayan programda Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan ve Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi dernek üyelerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Halk Bahçesi’nde düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Dernek yöneticileri, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a destekleri nedeni ile plaket verdi. Törende konuşan Başkan Gökhan, “Çok anlamlı bir törende beraberiz. Bu yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı. Çanakkale’de siyaseten doğan Atatürk, Samsun’a çıkmak suretiyle Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu başlatmıştır. Bu tarih, başlangıç tarihidir. Çok anlamlı bir sonucu da var. Hem Türkiye Cumhuriyeti kuruldu hem de bağımsızlığımızı elde ettiğimiz Kurtuluş Savaşımızı kazandık. Bunun sonucunda da bu tarihi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe ithaf etti. Bu çok önemli. Çünkü gençlik, bir ülkenin geleceğidir. Bizlerden sonra ülkemizi emanet edeceğimiz bir kuşak. Dolayısı ile gençlerimizin başarıları ve çabaları takdire değerdir. Yardım Severler Derneği çok anlamlı bir proje ortaya koymuş. Bugün 50 çocuğumuza 50 bisiklet vereceğiz. Farklı okullardan başarılı çocuklarımız tespit edilmiş ve şimdi de onlara bisikletleri teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Gökhan’ın konuşmasının ardından Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi tarafından belirlenen 50 başarılı öğrenciye bisikletleri takdim edilirken, tören hatıra fotoğrafları çekimi ile sona erdi

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde