18 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

55. Uluslararası Troia Festivali Başlıyor

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali başlıyor. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali çerçevesinde Çanakkale bu yıl 9-13 Ağustos tarihleri arasında aralarında dünyaca tanınan ünlü sanatçıların da

55. Uluslararası Troia Festivali Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 09 Ağustos 2018 14:20 Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali başlıyor.

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali çerçevesinde Çanakkale bu yıl 9-13 Ağustos tarihleri arasında aralarında dünyaca tanınan ünlü sanatçıların da bulunduğu çok sayıda isme ev sahipliği yapacak. Festival kapsamında kentin pek çok noktasında ise etkinlikler düzenlenecek.

55. Uluslararası Troia Festivali bu yıl da bütün kentlilere hitap eden dolu dolu içeriği ile başlıyor. Bu kapsamda kentin çeşitli noktalarında festivalin görselleri ve program içerikleri ile donatıldı.

1963 senesinden beri düzenlenen festivalin bu yıl 10 Ağustos Cuma günü Toria Ören Yeri’nde gerçekleşecek resmi açılış töreninde geleneksel hale gelen Homeros Bilim Kültür Sanat Ödülü Prof. Dr. Haluk Şahin’e verilecek.

55. Uluslararası Çanakkale Troia Festivali etkinlikleri kapsamında müziğin yanı sıra, söyleşiler, tiyatrolar, spor etkinlikleri, sergiler de kentliler ile bulaşacak. Çok sayıda yerli ve yabancı konuğun da etkinlikleri takip etmesi bekleniyor.

Paylaş:
1915 Çanakkale Köprüsü Brifingi

Güncel Haberler

1915 Çanakkale Köprüsü Brifingi

Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında bilgi

Troya Müzesi Açıldı

Güncel Haberler

Troya Müzesi Açıldı

Troya Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile

Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıkladı

Güncel Haberler

Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıkladı

Ayhan Gider ve Ülgür Gökhan, FOX TV'de canlı yayına