670 Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı

2018 Yılı Genç Çiftçi Projeleri çerçevesinde büyükbaş hayvanlar sahiplerine teslim edildi. Çanakkale de Genç Çiftçi Projesi Kapsamında destekleme almaya hak kazanan üreticilere büyükbaş hayvanları, yapılan törenler ile teslim edildi. Biga, Yenice ve

670 Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı
Haber Giriş Tarihi: 29 Aralık 2018 15:50 Güncel Haberler

2018 Yılı Genç Çiftçi Projeleri çerçevesinde büyükbaş hayvanlar sahiplerine teslim edildi.

Çanakkale de Genç Çiftçi Projesi Kapsamında destekleme almaya hak kazanan üreticilere büyükbaş hayvanları, yapılan törenler ile teslim edildi.

Biga, Yenice ve Lapseki‘de düzenlenen törenlere Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Şube Müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, Üretici Birlikleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi temsilcileri, teknik personel ve çok sayıda üretici katıldı.

Müdür Karadağ törende yapmış olduğu konuşmasında; “2016 senesinden buyana devam eden Genç Çiftçi Projesi kapsamında bugün, 2018 senesinde büyükbaş hayvan almaya hak kazanan üreticilerimize hayvanlarının dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Çanakkale olarak son üç senede 420 işletmemize büyükbaş ve yüz yetmiş işletmemize küçükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdik. Bitkisel üretim, arıcılık ve kanatlı gibi alanlarda da yüz kırk altı işletmemize destek verildi. Toplamda 3 yılda 736 işletmemize 22 milyon 80 bin Türk Lirası hibe desteği verdik. 2018 senesinde ilçeler genelinde 134 yetiştiricimize 670 büyükbaş dağıtımını yapılarak 4.020.000 Türk Lirası hibe desteği sağlandı. Bakanlığımızın vermiş olduğu bu hayvanlara iyi bakacağınıza inanıyorum, sizlere güveniyorum. Bugün burada dağıtacağımız büyükbaş hayvanların tüm üreticilerimize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını ümit ediyorum.” dedi.

Törende Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Biga Kaymakamı Mustafa Can bir konuşma yaparak Genç Çiftçi projelerin önemini ve bu projeyi en iyi uygulayan illerden birinin de Çanakkale li üreticilerin olduğunu vurguladılar.

Törenlerde Çanakkale genelinde destekleme almaya hak kazanan 134 üreticiye her işletmeye beş baş olmak üzere toplam altı yüz yetmiş büyükbaş hayvanın dağıtımı yapıldı.

 

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde