Reklam

Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi ve meyve yetiştiricisi Anadolu Etap’ın Kumkale Köyü’de bulunan altı bin iki yüz dekar üzerine kurulu çiftliğinde hasat dönemi başladı. Anadolu Etap Genel Müdürü Demir Şarman

Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı
Haber Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2018 21:16 Güncel Haberler

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi ve meyve yetiştiricisi Anadolu Etap’ın Kumkale Köyü’de bulunan altı bin iki yüz dekar üzerine kurulu çiftliğinde hasat dönemi başladı.

Anadolu Etap Genel Müdürü Demir Şarman yeni sezonun başlaması ile yapmış olduğu açıklamada; “Türkiye’de toplam yirmi beş bin dekar alan üzerine kurulu sekiz çifltliğimizde bulunan üç milyon beş yüz bin dikili meyve ağacımız için hasat dönemini başlattık. Altı bin iki yüz dekar alan üzerine kurulu Çanakkale Kumkale çiftliği de, en büyük çiftliklerimizden birisi olma özelliğini taşımakta. Kontrollü ve duyarlı tarım uygulamaları ile Kumkale çiftliğimizde; şeftali, kayısı ve nektarin, 260 dekarlık alanda da organik şeftali yetiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yetiştirmiş oldukları ürünleri, meyve ve meyve suyu olarak iç pazara sunmanın yanında Çanakkale’den dünyanın dört yanına ihraç ettiklerini de belirten Şarman; “Fabrikalarımızda işlemiş olduğumuz meyvelerin yarısı başta Avrupa olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Latin Amerika’ya ihraç ediyoruz. İhracat kapasitemiz her sene düzenli olarak artmakta. Bu sene hedeflerimizde Rusya, Hindistan ve Suudi Arabistan’ı da alarak hedeflerimizi daha da büyüttük. Son sekiz yılda Türkiye’de tarım pazarına üç yüz elli bin milyon dolar yatırım yaptık Önümüzdeki dönemde Uluslar arası pazarlarda yerimizi daha da sağlamlaştıracağız.” dedi.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya