15 Haziran 2021 Salı

Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi ve meyve yetiştiricisi Anadolu Etap’ın Kumkale Köyü’de bulunan altı bin iki yüz dekar üzerine kurulu çiftliğinde hasat dönemi başladı. Anadolu Etap Genel Müdürü Demir Şarman

Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı
Haber Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2018 21:16 Güncel Haberler

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi ve meyve yetiştiricisi Anadolu Etap’ın Kumkale Köyü’de bulunan altı bin iki yüz dekar üzerine kurulu çiftliğinde hasat dönemi başladı.

Anadolu Etap Genel Müdürü Demir Şarman yeni sezonun başlaması ile yapmış olduğu açıklamada; “Türkiye’de toplam yirmi beş bin dekar alan üzerine kurulu sekiz çifltliğimizde bulunan üç milyon beş yüz bin dikili meyve ağacımız için hasat dönemini başlattık. Altı bin iki yüz dekar alan üzerine kurulu Çanakkale Kumkale çiftliği de, en büyük çiftliklerimizden birisi olma özelliğini taşımakta. Kontrollü ve duyarlı tarım uygulamaları ile Kumkale çiftliğimizde; şeftali, kayısı ve nektarin, 260 dekarlık alanda da organik şeftali yetiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yetiştirmiş oldukları ürünleri, meyve ve meyve suyu olarak iç pazara sunmanın yanında Çanakkale’den dünyanın dört yanına ihraç ettiklerini de belirten Şarman; “Fabrikalarımızda işlemiş olduğumuz meyvelerin yarısı başta Avrupa olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Latin Amerika’ya ihraç ediyoruz. İhracat kapasitemiz her sene düzenli olarak artmakta. Bu sene hedeflerimizde Rusya, Hindistan ve Suudi Arabistan’ı da alarak hedeflerimizi daha da büyüttük. Son sekiz yılda Türkiye’de tarım pazarına üç yüz elli bin milyon dolar yatırım yaptık Önümüzdeki dönemde Uluslar arası pazarlarda yerimizi daha da sağlamlaştıracağız.” dedi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde