Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı

Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı

Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi ve meyve yetiştiricisi Anadolu Etap’ın Kumkale Köyü’de bulunan altı bin iki yüz dekar üzerine kurulu çiftliğinde hasat dönemi başladı.

Anadolu Etap Genel Müdürü Demir Şarman yeni sezonun başlaması ile yapmış olduğu açıklamada; “Türkiye’de toplam yirmi beş bin dekar alan üzerine kurulu sekiz çifltliğimizde bulunan üç milyon beş yüz bin dikili meyve ağacımız için hasat dönemini başlattık. Altı bin iki yüz dekar alan üzerine kurulu Çanakkale Kumkale çiftliği de, en büyük çiftliklerimizden birisi olma özelliğini taşımakta. Kontrollü ve duyarlı tarım uygulamaları ile Kumkale çiftliğimizde; şeftali, kayısı ve nektarin, 260 dekarlık alanda da organik şeftali yetiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yetiştirmiş oldukları ürünleri, meyve ve meyve suyu olarak iç pazara sunmanın yanında Çanakkale’den dünyanın dört yanına ihraç ettiklerini de belirten Şarman; “Fabrikalarımızda işlemiş olduğumuz meyvelerin yarısı başta Avrupa olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Latin Amerika’ya ihraç ediyoruz. İhracat kapasitemiz her sene düzenli olarak artmakta. Bu sene hedeflerimizde Rusya, Hindistan ve Suudi Arabistan’ı da alarak hedeflerimizi daha da büyüttük. Son sekiz yılda Türkiye’de tarım pazarına üç yüz elli bin milyon dolar yatırım yaptık Önümüzdeki dönemde Uluslar arası pazarlarda yerimizi daha da sağlamlaştıracağız.” dedi.

Anadolu Etap Çanakkale Kumkale

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Karabigalı Alperen Berberoğlu’ndan Büyük Başarı18 Ekim 2018

Karabigalı Alperen Berberoğlu’ndan Büyük Başarı

Ailesi Karabigalı olan Alperen Berberoğlu’ndan radyasyonu engelleyen yelek yaptı. Balıkesir Şehit Prof. Dr. İlhan

TVF Yönetim Kurulu Üyesinden Ülgür Gökhan’a Ziyaret18 Ekim 2018

TVF Yönetim Kurulu Üyesinden Ülgür Gökhan’a Ziyaret

Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Çanakkaleli Salih Yıldız, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür

Autocad Eğitimi Başladı17 Ekim 2018

Autocad Eğitimi Başladı

Çanakkale’de Autocad eğitimleri başladı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı ‘Meslek Liseleri Boyut Değiştiriyor’ projesi kapsamında

Çanakkale ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi17 Ekim 2018

Çanakkale ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi

Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Çanakkale İşletme Bakım Mühendisliği tarafından yapılan açıklamaya göre 21