29 Şubat 2024 Perşembe

Anadolu Gençlik Derneği’nden Şehitliklere Ziyaret

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Çanakkale Şehitleri'ni anmak amacıyla Türkiye'nin çeşitli illerinden 2bin gençle şehitlikleri ziyarete geldi.

Anadolu Gençlik Derneği’nden Şehitliklere Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 14 Nisan 2019 18:10 Güncel Haberler

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı olması sebebiyle Çanakkale’de, Şehitleri Anma Programı düzenledi.

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen yaklaşık 2 bin kişilik grup Gelibolu Yarımadası’nda şehitlikleri ziyaret etti. Yaklaşık 40 otobüs gençten oluşan AGD üyeleri, Tarihi Alanı’nda bulunan şehitlikleri ziyaret ederek dualar ettiler.
İlk ziyaretlerini, 1945 senesinde inşa edilen, aynı zamanda 19. Tümen’in seyyar hastanesi olan, sıhhiye birliklerinin görev yaptığı Akbaş Şehitliği’ne yapan gençler sabah namazını kılıp dua etti. AGD Çanakkale Şubesi tarafından ikram edilen çorbanın ardından şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatmi Şerif’lerin duası yapıldı.

Gezi programında bir konuşma gerçekleştiren AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Çanakkale Savaşları’nın tarihimizde ki önemine dikkat çekerek, 250 binden fazla şehidimizin bu toprakların altında olduğunu dile getirdi. Salih Turhan konuşmasında “Her bir metrekareye 6 bin merminin düştüğü o barut kokularını, şehitlerimizin o güzel kokularını hissederek buraları ziyaret edin. Çanakkale Savaşları’nda Şam, Basra, Irak, Bosna Hersek, Makedonya, Gazze ve Filistin’den gelenler burada şehit düştü. Kardeşlerimiz, İslam toprağına sahip çıkmak için şehit düştü. Bunu zihninizden çıkarmayın. Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bayrağımıza sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı.

Sağanak yağmura rağmen yarımadada bulunan şehitlikleri gezen Anadolu Gençlik Derneği üyesi gençler, son olarak Çanakkale Şehitleri Abidesi’nde hatıra fotoğrafı çektirerek şehitliklere veda ettiler.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde