Reklam

Anadolu Hamidiye Tabyası Ziyarete Açıldı

Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi ziyarete açıldı. Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesinde bulunan ve

Anadolu Hamidiye Tabyası Ziyarete Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 10 Kasım 2018 17:41 Güncel Haberler

Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi ziyarete açıldı.

Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesinde bulunan ve boğazın güvenliğinin sağlanması adına 1892 senesinde Sultan 2. Abdülhamit tarafından yaptırılan Anadolu Hamidiye Tabyasını; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Necdet Erdinç, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi Başkanı Gülşen Uz, gaziler ve gazeteciler ziyaret etti.

Çağdaş müzecilik anlayışına uygun olarak, dramatik ve tematik bir şekilde canlandırmaların, sergilemelerin, interaktif yöntemlerin kullanıldığı Anadolu Hamidiye Tabyaları içinde Çanakkale Savaşları ve Çanakkale’yi anlatan farklı temalar yer almakla beraber, Barbaros Mahallesi başta olmak üzere tüm vatandaşlar, çocuklar ve gençler için de spor ve sosyal aktivitelerin bulunduğu alanlar ile kültür alanları ve dinlenme tesisleri bulunuyor.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya