Anafartalar Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü

Anafartalar Zaferi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Savaşları'nda yoğun çarpışmaların yaşandığı Yusufçuktepe'de tüm vatan şehitlerinin ruhlarına ithafen kurban kesilip dua edildi.

Anafartalar Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü
Haber Giriş Tarihi: 09 Ağustos 2019 13:15 Güncel Haberler

Anafartalar Zaferi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Savaşları’nda yoğun çarpışmaların yaşandığı Yusufçuktepe’de tüm vatan şehitlerinin ruhlarına ithafen kurban kesilip dua edildi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca düzenlenen etkinlikte, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek anma töreninin provası yapıldı.

Törene katılan Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AA muhabirine, Çanakkale müdafaasında Anafartalar Zaferi’nin Türk tarihi ve milleti için ne kadar önemli olduğunun herkes tarafından bilindiğini söyledi.

Çanakkale ruhunu her daim canlı tutmak, o büyük kahramanları unutmadıklarını göstermek adına her sene olduğu gibi bu yıl da törenler hazırladıklarını aktaran Kaşdemir, şunları kaydetti:

“Törenler kapsamında belki de ilk defa bir şey yaptık. Çanakkale şehitlerimizin ve bütün vatan şehitlerimizin ruhuna ithafen kurban kestik, dualar ettik. Onları bir kez daha hayırla, rahmetle yad ettik, teşekkür ettik, ‘Allah razı olsun’ dedik. Çünkü onlar bu topraklar ve bayrak için en kıymetlilerini, canlarını ortaya koymuşlardı. Ya şehit ya da gazi olmuşlardı. Bizler de onların torunları olarak, aziz hatıralarını her zaman canlı tutacağız. Çanakkale ruhunu da bu topraklardan asla eksiltmeyeceğiz.”

Paylaş:
İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Güncel Haberler

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Çanakkale'de, genetik bir hastalığa bağlı olarak doğuştan böbrek yetmezliği hastası olan 9 yaşındaki İrem Matur, karne heyecanını evinde

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona