25 Ağustos 2019 Pazar

Anafartalar Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü

Anafartalar Zaferi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Savaşları'nda yoğun çarpışmaların yaşandığı Yusufçuktepe'de tüm vatan şehitlerinin ruhlarına ithafen kurban kesilip dua edildi.

Anafartalar Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü
Haber Giriş Tarihi: 09 Ağustos 2019 13:15 Güncel Haberler

Anafartalar Zaferi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Savaşları’nda yoğun çarpışmaların yaşandığı Yusufçuktepe’de tüm vatan şehitlerinin ruhlarına ithafen kurban kesilip dua edildi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca düzenlenen etkinlikte, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek anma töreninin provası yapıldı.

Törene katılan Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AA muhabirine, Çanakkale müdafaasında Anafartalar Zaferi’nin Türk tarihi ve milleti için ne kadar önemli olduğunun herkes tarafından bilindiğini söyledi.

Çanakkale ruhunu her daim canlı tutmak, o büyük kahramanları unutmadıklarını göstermek adına her sene olduğu gibi bu yıl da törenler hazırladıklarını aktaran Kaşdemir, şunları kaydetti:

“Törenler kapsamında belki de ilk defa bir şey yaptık. Çanakkale şehitlerimizin ve bütün vatan şehitlerimizin ruhuna ithafen kurban kestik, dualar ettik. Onları bir kez daha hayırla, rahmetle yad ettik, teşekkür ettik, ‘Allah razı olsun’ dedik. Çünkü onlar bu topraklar ve bayrak için en kıymetlilerini, canlarını ortaya koymuşlardı. Ya şehit ya da gazi olmuşlardı. Bizler de onların torunları olarak, aziz hatıralarını her zaman canlı tutacağız. Çanakkale ruhunu da bu topraklardan asla eksiltmeyeceğiz.”

Paylaş:
Çanakkale Boğazı’nda İki Gemi Çatıştı

Güncel Haberler

Çanakkale Boğazı’nda İki Gemi Çatıştı

Çanakkale Boğazı'na giriş yapmak üzere olan ve boğazdan çıkış yapmaya çalışan iki gemide çatıştı. Yaşanan olayda can kaybı ve çevre

Troya Antik Kenti’nde Üçüncü Kutsal Alan

Güncel Haberler

Troya Antik Kenti’nde Üçüncü Kutsal Alan

Çanakkale'nin merkeze bağlı Tevfikiye köyü sınırları içinde yer alan dünya arkeolojinin önemli alanlarından Troya Antik Kenti'nde önceden varlığı bilinen iki

Maden Bölgesindeki Muhtarlara Bilgilendirme

Güncel Haberler

Maden Bölgesindeki Muhtarlara Bilgilendirme

Çanakkale'de altın ve gümüş madeni arama çalışmalarının yapılacağı bölgeyi kapsayan alanda görev yapan muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı