30 Mayıs 2020 Cumartesi

Ankara Ticaret Odası ATO Meclisi Çanakkale’ye Geldi

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Çanakkale muharebe alanlarını ziyaret etti.

Ankara Ticaret Odası ATO Meclisi Çanakkale’ye Geldi
Haber Giriş Tarihi: 06 Mayıs 2019 13:59 Güncel Haberler

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığında ATO Meclisi, Ankara ili oda ve borsa başkanlarından oluşan bir heyet, Çanakkale’ye bir günlük ziyaret gerçekleştirdi.

Çanakkale muharebe alanlarını ziyaret eden heyet, Polatlı Duatepe için incelemelerde bulundu.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti havaalanında Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Sefer Kaya Üzen karşıladı. Baran ve beraberindeki heyet, ilk olarak Gelibolu Tarihi Milli Parkı içinde yer alan Namazgah Tabyası, Rumeli Hamidiye Tabyası, Rumeli Mediciye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Soğanlıdere Sargı Yeri’ni ziyaret etti. Rehber eşliğinde Çanakkale Savaşı’nın detayları hakkında da bilgi alan ATO heyeti, daha sonra Alçıtepe Sargı Yeri Müzesi, Kilitbahir Kalesi, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı’nı ziyaretti ederek, şehitlerin huzurunda dua okudu.,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2012 yılında açılan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nde 11 ayrı canlandırma odasında simülasyon teknikleriyle Çanakkale Savaşı’nın önemli kesitlerini izleyen ATO heyeti, Çanakkale Şehitlik Abidesi’ni ziyaret ederek, “Tarihin Destanı Çanakkale’yi Unutmadık” yazan pankart açtı. ATO Başkanı Baran ve ATO heyetinin Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretinde Çanakkale Sanat Tiyatrosu tarafından Çanakkale konulu bir tiyatro gösterisi sunuldu.

ATO Başkanı Baran, 2005 yılından bu yana Çanakkale’ye tarihi yerinde öğrenmeleri için 35 bin öğrenci getirdiklerini söyledi. Baran, “Bu toprakları nasıl ve ne zorluklarla edindiğimizi evlatlarımızın bilmesi gerekiyor. Seyit Onbaşı 215 kilogramlık mermiyi kaldırırken hepimiz biliyoruz ki onu iman gücü kaldırdı. Biz öyle bir milletiz ki ihtiyaç olunca sahneye çıkıyoruz. Bunu Çanakkale’de de yaptık, 15 Temmuz’da da yaptık. Biz ihtiyaç olduğunda kendimizi tankın topun tüfeğin önüne atarız. Yeter ki vatan sağ olsun” diye konuştu.
Şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitleri’ne’ isimli şiirini okuyan Baran’a tiyatro grubu adına Abdulkadir Katra tarafından 57. Alay Sancağı hediye edildi.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen “Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığında ATO Meclisi, Ankara ili oda ve borsa başkanlarından oluşan heyeti Çanakkale’mizde görmekten son derece memnun olduk. Ankara Ticaret Odamız, 2005 yılından bu yana tarihi yerinde öğrenmeleri için 35 bin öğrenciyi Çanakkale’ye getirerek, her zaman şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklara olan ilgisini göstermiştir. Ankara Ticaret Odası heyetine Çanakkale Ruhunu bizlerle yaşadıkları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde