Anne ve Çocuklardan Tohum Sandığına Hediye

Anne ve Çocuklardan Tohum Sandığına Hediye

Anne ve Çocouklar Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’na anlamlı hediye.

Esenler, Troya ve Barbaros Sosyal Yaşam Evleri tarafından gerçekleştirilen tohum kesesi yapımı etkinliğinde Anne Destek Eğitimi Programına katılan anneler sertifikalarını çocuklarından alırken, hazırlamış oldukları tohum keselerini Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’na hediye etti.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı ve Çanakkale Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde Sosyal Yaşam Evleri’nde gerçekleştirilen Anne Destek Eğitimi Programı ilk dönemi son buldu. Programın son günü sebebi ile Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’nda tohum kesesi yapımı etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, yerli tohumun öneminin ve beslenme açısından faydalarının anlatıldığı animasyon film gösterimi ile başladı. Yerli tohumlar hakkında bilgilerin de verilmiş etkinlikte programa katılan anneler Tohum Sandığı’na çocukları ile beraber yapmış oldukları tohum keselerini hediye etti. Etkinlik sonunda programı başarı ile tamamlayan anneler, sertifikalarını çocuklarından aldı.

Esenler, Troya ve Barbaros Sosyal Yaşam Evleri’nde düzlenen Anne Destek Eğitimi Programı çerçevesinde, olumlu davranış, cinsel gelişim, tuvalet eğitimi, anne çocuk iletişimi, nitelikli zaman geçirme, duygularını dile getirme, öfke yönetimi, şiddeti önleme gibi konularda eğitimler gerçekleştirildi. Anne ve çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen programda ayrıca çocukların zihinsel ve sosyal gelişimini destekleyici etkinlikler de gerçekleştirildi.

Çanakkale

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Gazi Ortaokulu Öğrencileri İstanbul’da20 Ocak 2019

Gazi Ortaokulu Öğrencileri İstanbul’da

Çanakkale Gazi Ortaokulu öğrencileri İstanbul’daydı. Çanakkale Gazi Ortaokulu’nun dans eğitimi alan öğrencileri İstanbul’a gezi

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Ödül Töreni20 Ocak 2019

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Ödül Töreni

“Troya’dan Çanakkale’ye : Masallarla Büyüyorum” isimli masal yazım yarışması ödül töreni düzenlendi. Çanakkale İl

Destek Kazanan Projelerin Lansmanı Yapıldı20 Ocak 2019

Destek Kazanan Projelerin Lansmanı Yapıldı

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi desteğe hak kazanan projelerin lansmanını yaptı. Güney Marmara

Çanakkale’de Uğur Mumcu Anılacak19 Ocak 2019

Çanakkale’de Uğur Mumcu Anılacak

Uğur Mumcu, ölüm yıl dönümünde düzenlenen panel ile anılacak. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen “Uğur