18 Haziran 2019 Salı

Anne ve Çocuklardan Tohum Sandığına Hediye

Anne ve Çocouklar Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’na anlamlı hediye. Esenler, Troya ve Barbaros Sosyal Yaşam Evleri tarafından gerçekleştirilen tohum kesesi yapımı etkinliğinde Anne Destek Eğitimi Programına katılan anneler sertifikalarını çocuklarından alırken,

Anne ve Çocuklardan Tohum Sandığına Hediye
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 15:44 Güncel Haberler

Anne ve Çocouklar Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’na anlamlı hediye.

Esenler, Troya ve Barbaros Sosyal Yaşam Evleri tarafından gerçekleştirilen tohum kesesi yapımı etkinliğinde Anne Destek Eğitimi Programına katılan anneler sertifikalarını çocuklarından alırken, hazırlamış oldukları tohum keselerini Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’na hediye etti.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı ve Çanakkale Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde Sosyal Yaşam Evleri’nde gerçekleştirilen Anne Destek Eğitimi Programı ilk dönemi son buldu. Programın son günü sebebi ile Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı’nda tohum kesesi yapımı etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik, yerli tohumun öneminin ve beslenme açısından faydalarının anlatıldığı animasyon film gösterimi ile başladı. Yerli tohumlar hakkında bilgilerin de verilmiş etkinlikte programa katılan anneler Tohum Sandığı’na çocukları ile beraber yapmış oldukları tohum keselerini hediye etti. Etkinlik sonunda programı başarı ile tamamlayan anneler, sertifikalarını çocuklarından aldı.

Esenler, Troya ve Barbaros Sosyal Yaşam Evleri’nde düzlenen Anne Destek Eğitimi Programı çerçevesinde, olumlu davranış, cinsel gelişim, tuvalet eğitimi, anne çocuk iletişimi, nitelikli zaman geçirme, duygularını dile getirme, öfke yönetimi, şiddeti önleme gibi konularda eğitimler gerçekleştirildi. Anne ve çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen programda ayrıca çocukların zihinsel ve sosyal gelişimini destekleyici etkinlikler de gerçekleştirildi.

Paylaş:
Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Güncel Haberler

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Çanakkale'de Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl 3 oldu. Güzelyalı Halk Plajı, Mega Beach ve Yeni Kordon da ki Barış

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Güncel Haberler

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Çanakkale'de 5 bin yıllık Troya Antik Kenti girişinde bulunan 12 bin 750 metrekare kapalı alana sahip Troya Müzesi, Avrupa Müze

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Güncel Haberler

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle