25 Nisan 2019 Perşembe

Asker Ailesi Yardımları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi tarafından yayınlanan duyuruda asker ailesi yardımı projesinin devam ettiği belirtildi. Çanakkale Belediyesi Asker Ailesi Yardımı Projesi ile; askerin hizmete alındığı tarihten, terhisini takip eden on beşinci günün sonuna kadar olan

Asker Ailesi Yardımları Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2018 12:56 Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi tarafından yayınlanan duyuruda asker ailesi yardımı projesinin devam ettiği belirtildi.

Çanakkale Belediyesi Asker Ailesi Yardımı Projesi ile; askerin hizmete alındığı tarihten, terhisini takip eden on beşinci günün sonuna kadar olan sürede askerin eşi, anne, babası, çocukları, kardeşleri bu Asker Ailesi Yardımından yararlanmasına olanak sağlıyor.

Bu yardımdan yararlanabilmek için;

Askerin anne, baba, kardeşleri, eşi ve çocuklarından biri olması, ailenin temel ihtiyaçlarının askere giden tarafından temin edilmesi ve başka herhangi bir geçim kaynağının bulunmaması, ailede asker dışında çalışan varsa aldığı ücretin asgari ücretin altında olması, yardım alacak kişinin üzerine herhangi bir gayrimenkul kaydının bulunmaması, yardım alacak kişinin Sosyal Güvenlik Kurumu’nda aktif sigortalı ya da emekli olmaması, asker ve yardımı alacak kişinin Çanakkale Merkez ilçe sınırlarında ikamet ediyor olması, Çanakkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen Asker Ailesi Yardımından faydalanmıyor olmak gibi şartlar aranmaktadır.

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede; “Bu şartlara uyan kişiler; başvuru dilekçesi, Askerlik Şubesi onaylı Askerlik Belgesi, başvuru sahibinin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği belgesi, başvuru sahibinin son bir senelik SGK kayıtları ve kız kardeşin boşanması durumunda ayrılık belgesi ile Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuruda bulunabilir.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaş:
Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Güncel Haberler

Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Şehitler Abidesi'nde muhteşem bir gösteri

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Güncel Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. Yılında, savaşta şehit olan Mevlevi Alayı’nı anmak ve Çanakkale Ruhunu anlatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Cepheye

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi