Bakan Mehmet Nuri Ersoy Çanakkale’de

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anafartalar Zaferi’nin 103. senesi törenleri için Çanakkale’de. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Atatürk bu büyük kahramanlık öyküsünü ve kanramanlık öyküsünde yaşayacak noktaları

Bakan Mehmet Nuri Ersoy Çanakkale’de
Haber Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 13:15 Güncel Haberler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anafartalar Zaferi’nin 103. senesi törenleri için Çanakkale’de.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Atatürk bu büyük kahramanlık öyküsünü ve kanramanlık öyküsünde yaşayacak noktaları burradda kazanmaya başladı. Bu evin ulu önderin hatırasını yaşatma açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Onun değelerini günümüzde taşımak hepimizin görevi.” dedi.

Bakan Ersoy, Anafartalar Zaferi’nin 103. senesi törenleri için gelmiş olduğu Çanakkale’de, Eceabat ilçesine bağlı Bigalı köyünde yer alan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafıfndan Çanakkale Savaşları esnasında karargar olarak kullanılan Atatürk Evi Müzesi’nin açılışını yaptı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Ersoy, Çanakkale’nin milli mücadele tarihinde büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’de başlatmış olduğu bu mücadelenin kısa süre içerisinde tüm Anadolu’ya yayılmış olduğunu belirtti.

Ersoy, “Atatürk bu büyük kahramanlık öyküsünü ve kahramanlık öyküsünde yaşayacak noktaları burada kazanmaya başladı. Bu evin ulu önderin hatırasını yaşatma bakımından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Onun değerlerini günümüzde taşımak hepimizin görevi.” şeklinde konuştu.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde