Reklam

Bakan Mehmet Nuri Ersoy Çanakkale’de

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anafartalar Zaferi’nin 103. senesi törenleri için Çanakkale’de. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Atatürk bu büyük kahramanlık öyküsünü ve kanramanlık öyküsünde yaşayacak noktaları

Bakan Mehmet Nuri Ersoy Çanakkale’de
Haber Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 13:15 Güncel Haberler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anafartalar Zaferi’nin 103. senesi törenleri için Çanakkale’de.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Atatürk bu büyük kahramanlık öyküsünü ve kanramanlık öyküsünde yaşayacak noktaları burradda kazanmaya başladı. Bu evin ulu önderin hatırasını yaşatma açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Onun değelerini günümüzde taşımak hepimizin görevi.” dedi.

Bakan Ersoy, Anafartalar Zaferi’nin 103. senesi törenleri için gelmiş olduğu Çanakkale’de, Eceabat ilçesine bağlı Bigalı köyünde yer alan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafıfndan Çanakkale Savaşları esnasında karargar olarak kullanılan Atatürk Evi Müzesi’nin açılışını yaptı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Ersoy, Çanakkale’nin milli mücadele tarihinde büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’de başlatmış olduğu bu mücadelenin kısa süre içerisinde tüm Anadolu’ya yayılmış olduğunu belirtti.

Ersoy, “Atatürk bu büyük kahramanlık öyküsünü ve kahramanlık öyküsünde yaşayacak noktaları burada kazanmaya başladı. Bu evin ulu önderin hatırasını yaşatma bakımından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Onun değerlerini günümüzde taşımak hepimizin görevi.” şeklinde konuştu.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya