16 Ekim 2019 Çarşamba

Balıkçı Barınakları Sorunları Ele Alındı

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdür Erdem Karadağ başkanlığında balıkçı barınaklarının problemlerinin ele alındığı değerlendirme toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Yapılan değerlendirme toplantısına, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Balıkçı Barınakları Sorunları Ele Alındı
Haber Giriş Tarihi: 06 Ekim 2018 10:32 Güncel Haberler

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdür Erdem Karadağ başkanlığında balıkçı barınaklarının problemlerinin ele alındığı değerlendirme toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Yapılan değerlendirme toplantısına, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Çanakkale Liman Başkanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’ndan yetkililer katıldı.

Toplantının açlış konuşmasını yapan Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdür Erdem Karadağ, “İlimiz altı yüz yetmiş bir kilometrelik sahil şeridine sahip olup, Ege ve Marmara denizi, Saroz ve Edremit Körfezi, Çanakkale Boğazı, Gökçeada ve Bozcaada’dan oluşan geniş av sahalarına sahiptir. Çanakkale il genelinde toplan sekiz yüz on dört tane ruhsatlı balıkçı gemisi bulunmakta olup, gerçek kişi ruhsat tezkerisine sahip altı bin 300 kişi balıkçılık yapmaktadır. Buna ek olarak amatör balıkçılıkta yaygın olarak yapılmaktadır. İlimizde yirmi beş adet balıkçı barınağı bulunmaktadır.” dedi.

Balıkçı barınaklarında alt ve üst yapı eksikliklerinin hızlı bir şekilde giderilmesi hedefi ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların koordinasyonu ile bu problemlerin çözümüne ilişkin Karadağ; “Tarihi Alan ve Milli Parklar sınırlarında kalan balıkçı barınakları için ayrıca toplantı yapılmasının ve diğer balıkçı barınakları ile ilgili çalışmalarda hızlanmalıdır.” dedi.

Toplantıda balıkçı barınaklarına ilişkin problemler tek tek ele alınarak problemlerin çözülmesine ilişkin yol haritasının oluşturulmasının sonrasında toplantı sonlandı.

Paylaş:
Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Güncel Haberler

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine “Mentorluk Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Güncel Haberler

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Kruvaziyer gemisi "Seven Seas Voyager" adlı yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Güncel Haberler

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle