21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

Barış Kordonu’nda Çalışmalar Başladı

Çanakkale’nin 3. kordonu olacak olan Barış Kordonu için çalışmalar başladı. Kentliler adına yeni yaşam alanaları sunmak hedefi ile çalışmalarına devam eden Çanakkale Belediyesi, yeni bir projeyi kente kazandırmak adına çalışmalara başladı. Yeni

Barış Kordonu’nda Çalışmalar Başladı
Haber Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2018 11:02 Güncel Haberler

Çanakkale’nin 3. kordonu olacak olan Barış Kordonu için çalışmalar başladı.

Kentliler adına yeni yaşam alanaları sunmak hedefi ile çalışmalarına devam eden Çanakkale Belediyesi, yeni bir projeyi kente kazandırmak adına çalışmalara başladı.

Yeni Kordon’un Kıyı AVM bölgesine kadar uzatılarak kentliler için yeni sosyal yaşam alanı sunmak hedefi ile hazırlanan projenin çalışmaları başladı. Yeni kordonun uzatılması projesi kapsamında çalışmalar ilk olarak asfalt söküm işlemi ile başladı. Asfalt söküm işleminin tamamlanmasının sonra proje altyapı çalışmaları ile devam edecek.

Her kesime hitap edecek proje alanında çocuk oyun alanları, doğal yürüyüş yolları, kent mobilyaları yer alınacak. Yeni Kordon’un kentsel bellek adına uygun olarak yapılacak olan peyzaj çalışmalarının yanı sıra görme engelli, bisiklet ve araç yolu sahil şeridi boyunca devam edecek.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya