Başkan Gökhan Esnaf Odaları Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Başkan Gökhan Esnaf Odaları Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan, Esnaf Odaları Başkanları ile her ay düzenli olarak gerçekleştirmiş olduğu toplantılarına devam ediyor.

Başkan Gökhan, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ile ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal’ın yanı sıra oda başkanları yer aldı.

Toplantıda ilk olarak konuşma yapan Ünal Özcan, Başkan Gökhan’a bugüne kadar esnaflara vermiş olduğu destekleri yüzünden teşekkür ederek, “Yerel Yönetimin esnaf teşkilatındaki yerini ve değerini biliyoruz. Sizin de bundaki katkılarınızı biliyoruz. Bizler de aynı düşünceler içerisindeyiz. Yerel yönetim olarak esnaflar üzerinde büyük yetkileriniz var bunları esnafın lehine kullandığınızı biliyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Gökhan ise sözlerine yeni yönetim kurulan görevlerinde başarılar dileyerek başladı, “Esnafların yerel yönetim ile olan ilişkilerini düzenlemek hepimizin görevi. Bu toplantıları bir lütuf değil bir gereklilik. Esnaflar, kentin ekonomik dinamiğidir. Esnafların kafası dinç olur ise bu bir zenginlik yaratır ve bunun da herkese yararı olur.” dedi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da, kentte bulunan esnaflara yönelik yürütülecek çalışma ve projeler için bir eylem planı hazırlanması gerektiğini ve planlanan çalışmaların vakit kaybetmeden gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıda kentte hizmet veren sanatkarların ve esnafların istek ve önerilerini değerlendirirken, karşılıklı fikir ve bilgi alışverişi de gerçekleşti. Kentte yürütülen çalışmalar, gerçekleşen yatırımlar ve hedeflenen projelere ilişkin de görüşülürken, güncel konulara ilişkin muhabbet ile beraber toplantı sonlandı.

Çanakkale ÇTSO Ülgür Gökhan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Kurbana Eziyet Edenlere Para Cezası19 Ağustos 2018

Kurbana Eziyet Edenlere Para Cezası

Dikkat! Kurban Bayramında kurbanlık hayvanları usulüne uygun kesmeyerek hayvanlara eziyet eden kişilere para cezası

Eski Askeri Hastane Yakınında Yangın19 Ağustos 2018

Eski Askeri Hastane Yakınında Yangın

Çanakakle’de otluk alanda çıkan yangında bir dönüm arazi zarar gördü. Esenler Mahallesi’nde bulunan eski

Vali Tavlı Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı19 Ağustos 2018

Vali Tavlı Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kurban Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı. Vali Tavlı, mesajında, bayramların

Mezarlıklara Ulaşım Ücretsiz19 Ağustos 2018

Mezarlıklara Ulaşım Ücretsiz

Çanakkale’de Kurban Bayramı boyunca yeni ve eski mezarlığa ulaşım için ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek