Başkan Yıldız’dan Türk Bayraklı Tepki

Başkan Yıldız’dan Türk Bayraklı Tepki

İYİ Parti İl Başkanlığı’nın balkonunda oturan bir kişinin ayaklarını balkon demirlerine asılı Türk bayrağının üzerine uzatmış olduğu fotoğrafa tepkiler büyüyor.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Şanlı bayrağımız için 253 bin şehit verdiğimiz Çanakkale’mizin böyle bir skandal ile gündeme gelmemiş olması ve bu olay karşısında İYİ Parti siyasi kadrolarının sergilemiş olduğu ilgisizliği kabul edebilmek mümkün değildir.” dedi.

Elinde Türk bayrağı ile basın açıklaması yapan Yıldız, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı binasında, İYİ Parti üyesi olduğunu iddia eden bir şahıs tarafından bayrağımızın ayaklar altına almış olduğuna dair sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntü bizleri derinden yaralamıştır. Şanlı bayrağımız için iki yüz elli üç bin şehit verdiğimiz Çanakkale’mizin böyle bir skandal ile gündeme gelmiş olmasını ve bu olay karşısında İYİ Parti’nin siyası kadrolarının sergilemiş olduğu duyarsızlığı kabul etmek mümkün değil. İYİ Parti yöneticileri olaydan iki gün sonra kamuoyu baskısı ile nihayet suskunluğunu bozabilmiş, olayın sorumlusu ilan etmiş oldukları parti sekreterinin işine son verilmiş yani olan yine gariban emekçiye olmuştur. Hatta İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayı Rıdvan Uz, Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın Başbakamız ile beraber Irak’a düzenlenen resmi ziyarette Barzani ile çekilen fotoğrafını paylaşarak haksız bir algı oluşturmaya çalışmış, bu olay ile mukayese etmeye kalkarak açıkça bayrağımıza altına alan partilisine ve bu saygısızlığa sahip çıkmıştır. Unutulmamalıdır ki bayrağımız bütün milletimiz için ortak bir değerdir. Şehitlerimizin kanından rengini alan bayrağımız egemenliğimizi, bağımsızlığımızı ve şerefimizi temsil eder. Tüm bu ortak değerlerimize yapılan saygısızlık nedeni ile İYİ Parti’ye oy vermiş olan hemşerilerimizin de en az bizim kadar rahatsız ve kızgın olduğundan eminiz. Bu neden ile basın açıklaması sonrası hiç bir siyasi kimlik gözetmeksizin gönlünde bayrak ve vatan sevgisi taşıyan tüm hemşerilerimiz ve milletimiz için esnafımıza Türk Bayrağı dağıtacağız.” ifadelerini kullandı.

Yıldız, basın açıklaması sonrasında esnafa Türk Bayrağı dağıttı.

Ak Parti Gültekin Yıldız İyi Parti

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale’de Kamu’ya 700 Kişi Alınacak11 Aralık 2018

Çanakkale’de Kamu’ya 700 Kişi Alınacak

Çanakkale’de kamu kurumlarına geçici personel alınacak. Çanakkale Merkez ve İlçe kamu kurumlarına geçici yedi

Havalimanı Müdürü Şahbaz’dan Ülgür Gökhan’a Ziyaret10 Aralık 2018

Havalimanı Müdürü Şahbaz’dan Ülgür Gökhan’a Ziyaret

Çanakkale Havalimanı Müdürü görevine atanan Yaşasın Şahbaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret

Çanakkale’de Su Kesintisi10 Aralık 2018

Çanakkale’de Su Kesintisi

Esenler Mahallesi’nde yenileme çalışmaları nedeni ile sekiz saat boyunca su kesintisi yaşanacak. Ana içme

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu10 Aralık 2018

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu “Troya’dan Çanakkale’ye : Masallarla Büyüyorum” isimli