Başkan Yıldız’dan Türk Bayraklı Tepki

Başkan Yıldız’dan Türk Bayraklı Tepki

İYİ Parti İl Başkanlığı’nın balkonunda oturan bir kişinin ayaklarını balkon demirlerine asılı Türk bayrağının üzerine uzatmış olduğu fotoğrafa tepkiler büyüyor.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Şanlı bayrağımız için 253 bin şehit verdiğimiz Çanakkale’mizin böyle bir skandal ile gündeme gelmemiş olması ve bu olay karşısında İYİ Parti siyasi kadrolarının sergilemiş olduğu ilgisizliği kabul edebilmek mümkün değildir.” dedi.

Elinde Türk bayrağı ile basın açıklaması yapan Yıldız, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı binasında, İYİ Parti üyesi olduğunu iddia eden bir şahıs tarafından bayrağımızın ayaklar altına almış olduğuna dair sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntü bizleri derinden yaralamıştır. Şanlı bayrağımız için iki yüz elli üç bin şehit verdiğimiz Çanakkale’mizin böyle bir skandal ile gündeme gelmiş olmasını ve bu olay karşısında İYİ Parti’nin siyası kadrolarının sergilemiş olduğu duyarsızlığı kabul etmek mümkün değil. İYİ Parti yöneticileri olaydan iki gün sonra kamuoyu baskısı ile nihayet suskunluğunu bozabilmiş, olayın sorumlusu ilan etmiş oldukları parti sekreterinin işine son verilmiş yani olan yine gariban emekçiye olmuştur. Hatta İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayı Rıdvan Uz, Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın Başbakamız ile beraber Irak’a düzenlenen resmi ziyarette Barzani ile çekilen fotoğrafını paylaşarak haksız bir algı oluşturmaya çalışmış, bu olay ile mukayese etmeye kalkarak açıkça bayrağımıza altına alan partilisine ve bu saygısızlığa sahip çıkmıştır. Unutulmamalıdır ki bayrağımız bütün milletimiz için ortak bir değerdir. Şehitlerimizin kanından rengini alan bayrağımız egemenliğimizi, bağımsızlığımızı ve şerefimizi temsil eder. Tüm bu ortak değerlerimize yapılan saygısızlık nedeni ile İYİ Parti’ye oy vermiş olan hemşerilerimizin de en az bizim kadar rahatsız ve kızgın olduğundan eminiz. Bu neden ile basın açıklaması sonrası hiç bir siyasi kimlik gözetmeksizin gönlünde bayrak ve vatan sevgisi taşıyan tüm hemşerilerimiz ve milletimiz için esnafımıza Türk Bayrağı dağıtacağız.” ifadelerini kullandı.

Yıldız, basın açıklaması sonrasında esnafa Türk Bayrağı dağıttı.

Ak Parti Gültekin Yıldız İyi Parti

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Bülent Turan’a Ölüm Tehdidi17 Şubat 2019

Bülent Turan’a Ölüm Tehdidi

AK Parti Çanakkale Milletvekilli Bülent Turan’a ölüm tehdidi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale

Bağımlılıkla 2019’da Etkin Mücadele Edilecek16 Şubat 2019

Bağımlılıkla 2019’da Etkin Mücadele Edilecek

Bağımlılık ile etkin mücadele devam ediyor. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Çanakkale Valisi

TBMM’de Truva Atı’na Yoğun İlgi16 Şubat 2019

TBMM’de Truva Atı’na Yoğun İlgi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Truva Atı heykeline yoğun ilgi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclis

TBMM’de Troya Hazineleri Belgeseli Gösterimi Yapıldı16 Şubat 2019

TBMM’de Troya Hazineleri Belgeseli Gösterimi Yapıldı

Troya Hazineleri- Asırlık Hasret belgeselinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gösterimi yapıldı. Troya Hazineleri- Asırlık