08 Ağustos 2020 Cumartesi

Belediye Meclis Üyelerine Oryantasyon Eğitimi

Çanakkale merkez ve ilçe belediye meclis üyelerine oryantasyon eğitimi verildi.

Belediye Meclis Üyelerine Oryantasyon Eğitimi
Haber Giriş Tarihi: 29 Nisan 2019 16:46 Güncel Haberler

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrasında yeni dönem için seçilen belediye meclis üyelerine oryantasyon eğitimi verildi.

Bu hafta sonu, Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi’nin eğitmenleri tarafından verilen eğitimler “Belediye Meclis Üyeleri Oryantasyon Eğitimi” adı altında Parion Otelde gerçekleştirildi.

Oryantasyon eğitimlerinde öncelikli olarak belediye meclis üyelerinin görevleri ve belediyenin organları hakkında bilgiler verildi. Av. Kadir Erol tarafından verilen eğitimlerde; meclis toplantılarının icrası (gündem, davet, işleyiş), meclis kararları ve yürürlüğe girme süreci, meclisin görev ve yetkileri, encümen seçimi, çalışma usulü, görev ve yetkileri, meclis üyelerinin ücret, izin ve diğer sosyal hakları, meclis üyelerinin idari, mali ve cezai sorumlulukları, meclis üyeliğinin sona ermesi ve meclisin feshi, meclis ihtisas komisyonları oluşumu ve görev ve çalışma usulleri, belediye meclisinin denetim yetkileri ve usulü, denetim komisyonu görevi ve çalışma usulü, meclisin belediye başkanını denetim yöntemleri, meclisin imar planı yapım ve değişikliğine ilişkin çalışma usulü konuları katılımcılara anlatıldı.

Oryantasyon eğitiminin açılış konuşmasını yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclis üyelerinin görev ve sorumluluklarının bilincinde olmasının oldukça önemli olduğunu hatırlatarak, katılımcı meclis üyelerine teşekkür etti.

Çanakkale ve ilçelerden gelen birçok belediye başkanı ve belediye meclis üyesi eğitimlere katılım sağladı. Oryantasyon eğitimine, Çanakkale Belediyesi, Kepez Belediyesi, Bozcaada Belediyesi, Bayramiç Belediyesi, Küçükkuyu Belediyesi, Eceabat Belediyesi, Lapseki Belediyesi, Çan Belediyesi, Ayvacık Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, Çardak Belediyesi ve Umurbey Belediyesi katılım gösterdi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde