Belediye Meclis Üyelerine Oryantasyon Eğitimi

Çanakkale merkez ve ilçe belediye meclis üyelerine oryantasyon eğitimi verildi.

Belediye Meclis Üyelerine Oryantasyon Eğitimi
Haber Giriş Tarihi: 29 Nisan 2019 16:46 Güncel Haberler

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrasında yeni dönem için seçilen belediye meclis üyelerine oryantasyon eğitimi verildi.

Bu hafta sonu, Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi’nin eğitmenleri tarafından verilen eğitimler “Belediye Meclis Üyeleri Oryantasyon Eğitimi” adı altında Parion Otelde gerçekleştirildi.

Oryantasyon eğitimlerinde öncelikli olarak belediye meclis üyelerinin görevleri ve belediyenin organları hakkında bilgiler verildi. Av. Kadir Erol tarafından verilen eğitimlerde; meclis toplantılarının icrası (gündem, davet, işleyiş), meclis kararları ve yürürlüğe girme süreci, meclisin görev ve yetkileri, encümen seçimi, çalışma usulü, görev ve yetkileri, meclis üyelerinin ücret, izin ve diğer sosyal hakları, meclis üyelerinin idari, mali ve cezai sorumlulukları, meclis üyeliğinin sona ermesi ve meclisin feshi, meclis ihtisas komisyonları oluşumu ve görev ve çalışma usulleri, belediye meclisinin denetim yetkileri ve usulü, denetim komisyonu görevi ve çalışma usulü, meclisin belediye başkanını denetim yöntemleri, meclisin imar planı yapım ve değişikliğine ilişkin çalışma usulü konuları katılımcılara anlatıldı.

Oryantasyon eğitiminin açılış konuşmasını yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclis üyelerinin görev ve sorumluluklarının bilincinde olmasının oldukça önemli olduğunu hatırlatarak, katılımcı meclis üyelerine teşekkür etti.

Çanakkale ve ilçelerden gelen birçok belediye başkanı ve belediye meclis üyesi eğitimlere katılım sağladı. Oryantasyon eğitimine, Çanakkale Belediyesi, Kepez Belediyesi, Bozcaada Belediyesi, Bayramiç Belediyesi, Küçükkuyu Belediyesi, Eceabat Belediyesi, Lapseki Belediyesi, Çan Belediyesi, Ayvacık Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, Çardak Belediyesi ve Umurbey Belediyesi katılım gösterdi.

Paylaş:
İntepe Toplu Konut Projesi Kuraları Çekiliyor

Güncel Haberler

İntepe Toplu Konut Projesi Kuraları Çekiliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan İntepe'de yapılacak olan Toplu Konut Projesi hakkında açıklama

Çanakkale Eceabat Feribotunda Yangın Çıktı

Güncel Haberler

Çanakkale Eceabat Feribotunda Yangın Çıktı

Çanakkale Eceabat hattında sefer yapan feribotun makine dairesinde meydana gelen yangın sonrasında yolcular tahliye

“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi

Güncel Haberler

“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi

15 Temmuz'un 3 yılı etkinlikleri kapsamında “Milli İradeye Vurulan Darbe: Türkiye’de Askeri Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi” konulu konferans