Belediye Meclis Üyelerine Oryantasyon Eğitimi

Çanakkale merkez ve ilçe belediye meclis üyelerine oryantasyon eğitimi verildi.

Belediye Meclis Üyelerine Oryantasyon Eğitimi
Haber Giriş Tarihi: 29 Nisan 2019 16:46 Güncel Haberler

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrasında yeni dönem için seçilen belediye meclis üyelerine oryantasyon eğitimi verildi.

Bu hafta sonu, Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi’nin eğitmenleri tarafından verilen eğitimler “Belediye Meclis Üyeleri Oryantasyon Eğitimi” adı altında Parion Otelde gerçekleştirildi.

Oryantasyon eğitimlerinde öncelikli olarak belediye meclis üyelerinin görevleri ve belediyenin organları hakkında bilgiler verildi. Av. Kadir Erol tarafından verilen eğitimlerde; meclis toplantılarının icrası (gündem, davet, işleyiş), meclis kararları ve yürürlüğe girme süreci, meclisin görev ve yetkileri, encümen seçimi, çalışma usulü, görev ve yetkileri, meclis üyelerinin ücret, izin ve diğer sosyal hakları, meclis üyelerinin idari, mali ve cezai sorumlulukları, meclis üyeliğinin sona ermesi ve meclisin feshi, meclis ihtisas komisyonları oluşumu ve görev ve çalışma usulleri, belediye meclisinin denetim yetkileri ve usulü, denetim komisyonu görevi ve çalışma usulü, meclisin belediye başkanını denetim yöntemleri, meclisin imar planı yapım ve değişikliğine ilişkin çalışma usulü konuları katılımcılara anlatıldı.

Oryantasyon eğitiminin açılış konuşmasını yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclis üyelerinin görev ve sorumluluklarının bilincinde olmasının oldukça önemli olduğunu hatırlatarak, katılımcı meclis üyelerine teşekkür etti.

Çanakkale ve ilçelerden gelen birçok belediye başkanı ve belediye meclis üyesi eğitimlere katılım sağladı. Oryantasyon eğitimine, Çanakkale Belediyesi, Kepez Belediyesi, Bozcaada Belediyesi, Bayramiç Belediyesi, Küçükkuyu Belediyesi, Eceabat Belediyesi, Lapseki Belediyesi, Çan Belediyesi, Ayvacık Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, Çardak Belediyesi ve Umurbey Belediyesi katılım gösterdi.

Paylaş:
Tıbbiyeli şehitler 57’nci Alay’da Anıldı

Güncel Haberler

Tıbbiyeli şehitler 57’nci Alay’da Anıldı

Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi tarafından, Çanakkale Savaşları'nda şehit olan tıbbiyeli öğrenciler için "Tıbbiyeden Şehadete" programı düzenlendi. 57'nci Alay Şehitliği önünde düzenlenen

Engellilerin Askerlik Heyecanı

Güncel Haberler

Engellilerin Askerlik Heyecanı

Çanakkale'de 8 engelli genç, "Engelliler Haftası" dolayısıyla temsili olarak askerlik yaparak terhis belgesi almanın heyecanını yaşadı. Çanakkale Boğaz ve Garnizon

ÇÖMÜ’den Hareket Engel Tanımaz Projesi

Güncel Haberler

ÇÖMÜ’den Hareket Engel Tanımaz Projesi

ÇÖMÜ'den engelli çocuklar için Hareket Engel Tanımaz Projesi